Honda Gymkhana’nın üçüncü etabı sonuçlandı

Türkiye’nin en güvenli motosiklet sürücüsünü seçmek için düzenlenen Honda Gymkhana yarışlarının üçüncüsü İstanbul Beylikdüzü Migros AVM’de 22 Eylül’de düzenlendi. Yarışın 150 cc kategorisinde birincisi Denizhan Sökmen olurken, 1000 cc kategorisindeki birincisi İsmail Salman oldu.
Honda Türkiye, güvenli motosiklet sürüşü konusunda Türkiye’nin en nitelikli aktivitesi olan Honda Gymkhana’yı 22 Eylül’de Beylikdüzü’nde düzenlediği yarışlarla devam ettirdi. Hem yarışmacılar hem de seyircilerin unutulmaz bir güne hep beraber tanık olurken yarışın son finalistleri de belirlenmiş oldu. Gymkhana’nın üçüncü etabı olan yarışmaya Eneos Motor Yağları destek verirken, Pirelli lastikleri kullanıldı..

8200 Kişi Güvenli Sürüş Eğitimi Aldı

Honda Gymkhana ile ilgili açıklama yapan Honda Türkiye CEO’su Hideto Yamasaki, Gymkhana aktivitesine güvenli sürüşü desteklemek amacıyla geçen yıl başladıklarını söyledi. Yamasaki, “Gymkhana yarışlarımız ile güvenli sürüşün tüm Türkiye’ye yayılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’de motosiklet alanında da güvenli sürüşün yaygınlaşması gerektiğine inanıyor ve bunu sosyal sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Şu anda Türkiye’nin en kapsamlı eğitim merkezine sahibiz. Deneyimli hocalarımız tarafından yedi yıldır verdiğimiz eğitimlerle, 8250 kişiye ulaştık. Eğitim alanlar, güvenli ve iyi motosiklet sürücüsü olarak elçilerimiz haline geldiler. Biz, Honda Türkiye olarak ‘güvenlik ve kalite’ temel kavramları üzerinde yoğunlaşacağız. Güvenli sürüşü baz alarak, motosikletin toplumumuzdaki kabulü için çalışacağız.” dedi.

Büyük Final 13 Ekim’de

Gymkhana’nın üçüncü etabında yarışmacılar 150 cc ve 1000 cc olmak üzere iki farklı klasmanda yarıştı. 1000 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmada İsmail Salman 1., Tolga Öcal 2. ve Cengizhan Kavak da 3. olurken, 150 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmada Denizhan Sökmen 1., Hasan Taşoğulları. 2. ve Hakan Doğan 3. oldu. İstanbul, Fethiye ve Beylikdüzü’nde düzenlenen Honda Gymkhana yarışlarında finale kalanlar, Honda Türkiye Motosiklet Eğitim Merkezi’nde 13 Ekim’de bir araya gelerek büyük final için yarışacaklar.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...