Hanninen Bosphorus Rallisini kazanarak zirvedeki yerini korumayı amaçlıyor

2012 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) yarış programında yer alan  Bosphorus Rallisi,6-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Bosphorus Rallisi, Avrupa Ralli Şampiyonasının ilk toprak pisti olması açısından da büyük önem taşıyor.

Skoda Motorsporları fabrika takımı ekiplerinden Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi, Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) 6. Ayağı olan Bosphorus Rallisi için İstanbul’a geliyor. Hanninen, Skoda Fabia S 2000 ile, şampiyonanın ilk toprak pisti olan Bosphorus Rallisi’nde zafer kazanarak, genel klasmandaki 1.nciliğini de korumak istiyor.

Belçika’da gerçekleşen ralliyi zirvede tamamlayan Hanninen&Markkula ikilisi, toprak pistin kendilerini korkutmadığını belirterek “Fabia S2000 ile asfaltta çok iyi dereceler elde ettik. Ancak toprak kendimizi daha rahat hissettiğimiz bir zemin. O yüzden İstanbul’dan birincilikle dönerek zirvedeki yerimizi korumayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

6-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan Bosphorus Rallisi, 14 özel etap, toplam 238 kilometreden oluşuyor. Skoda Yüce Auto tarafından desteklenen Pegasus takımı da Burak Çukurova&Ünal Tezel ve Luca Rosetti&Matteo Chiarcossi ikilileri ile zirve için mücadele edecekler.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...