Trafik Hayattır!’dan trafik güvenliği GIF’leri

Trafik Hayattır platformu, trafik güvenliğini özellikle gençler ve çocuklar arasında daha da artması ve yayılması için, trafik güvenliğine özel GIF’ler geliştirdi. Instagram’da kullanılabilen GIF’ler, hem gönderene, hem de alıcı da farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Doğuş Otomotiv’in, 2004 yılından itibaren toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla yürüttüğü “Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu, trafik güvenliği konusunda özellikle geleceğin sürücüleri ve yayaları olan gençlerde farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini ekledi.

Gençlerin, sosyal medya platformlarında da sık sık kullandığı GIF’lerin trafik güvenliği bilinci mesajları da taşımasını amaçlayan Trafik Hayattır, trafik temalı 5 GIF geliştirdi. Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da kullanılabilen GIF’ler, hem gönderende hem de alıcıda trafik güvenliği bilinci oluşturmayı amaçlıyor. Instagram kullanıcıları, Trafik Hayattır’ın GIF çıkartmalarına Hikayeler bölümünden hiz, bebekkoltugu, ceptelefonu, trafikhayattir, emniyetkemeri, yolcu, yaya, seyahat, güvenlik, hayat, dogusotomotiv, fren, gaz, bisiklet, motosiklet gibi keywordler ile arama yaparak ulaşabilecek.

Hakan Öksüz

1997 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. 2017 yılında Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. Eğitim hayatını sürdürmekte olup, kendini her geçen gün geliştirmektedir.