Trafik Hayattır! Bebek Şenliğinde…

Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır!, bu yıl 13-14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşen olan Bebek Şenliğinde, çocuklar için özel hazırlanan trafik güvenliği içerikli standında çocukları ve ailelerini ağırladı. 

Doğuş Otomotiv’in trafik güvenliği bilincinin ve trafikte saygı anlayışının toplumun tüm kesimlerinde yerleşmesi amacıyla yürüttüğü kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır! kapsamındaki etkinliklerine Bebek Şenliği ile devam etti. Doğuş Otomotiv, çocuk yaşta öğrenilen bilgilerin, kişilerin ilerleyen yıllardaki davranışlarında büyük etkisi olduğu yaklaşımıyla, geleceğimizin teminatı olan çocuklara yönelik trafik güvenliğine ilişkin çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor. Artık bir gelenek haline gelen, Bebek Parkı’nda bu yıl 13-14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen Bebek Şenliği’nde Trafik Hayattır standı kuran Doğuş Otomotiv, çocuklarıyla hem eğlenceli hem de öğretici bir gün geçirmek isteyen aileleri ağırladı.

Trafik Hayattır standını ziyaret eden çocuklar, günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz trafik güvenliği ile ilgili yararlı bilgiler edinme şansı yakaladı. Trafik işaretlerine dair oyunlar bulunan Trafik Hayattır standında, çocuklar
aynı zamanda trafik kurallarının anlatıldığı boyama kitapları ile de eğlenceli vakit geçirdiler. Trafik Hayattır standını yaklaşık bine yakın çocuk ve ebeveyn ziyaret etti.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...