Teknik Bilgiler

Published on Şubat 8th, 2012 | tarafından Abdullah Çalışır

1

Türkiye’de ki otomotiv sektöründeki gelişmeyi yorumlar mısınız?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İyi günler. Türkiye’de ki otomotiv sektöründeki gelişmeyi yorumlar mısınız? Ayrıca otomotiv mühendislerinin iş imkanı hangi düzeyde olur.
Sayın Ali Bey,

Yerli otomobil yapımının gündemde olduğu ülkemizde bu açıklamaların/çıkışların arkası beslenirse başta otomotiv ana sanayi ve yan sanayi olmak üzere birçok sektörde bir sienerji oluşturulabilir… Aslında işsizlik kaygısının üstesinden gelmek için “yaptığımız işi önemsemeliyiz”… Bu ne iş olursa olsun fark etmez… Bu minvalde işini/mesleğini önemseyen ve bunun gereklerini yerine getiren Otomotiv Mühendislerinin önün açık.

Sözün özü: Mesleğinizin bugünü ve geleceğini iyi yorumlayarak kendinizi donanımlandırın. Otomobillerde soft uygulamalar gittikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Yani kumanda elektroniği gittikçe daha da önem kazanmaktadır. Bu konuda deneyimli insanlara oldukça ihtiyaç var. Yabancı dil düzeyinizi ve bilginizi geliştirmeyi de ihmal etmeyin…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑