Teknik Bilgiler no image

Published on Ekim 8th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otomobil plazalarında seçim ve takım propagandası

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
İşte geçen hafta Anadolu'da bir şehirden geçerken böyle bir duruma şahit oldum. İsmi lazım değil bir otomobil bayisinin üzeri tamamen bir siyasi parti ilanlarıyla kapanmıştı. Her iki bayinin de kurucusu olan ve milletvekili adayı (şimdi milletvekili oldu) olan patron, yol kenarındaki plazalarını parti propagandası için kullanmakta bir sakınca görmemişti.
Bu durum her ne kadar kurumsal kimlikten uzak olsa da söz konusu bayinin satıştaki başarısı ve siyasi kimliği de genel merkez tarafından yapılan işlemin hoş karşılanmasına neden oldu herhalde?
Benzer bir durum Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun ardından da yaşandı. Patronu Fenerbahçeli olan bir başka bayinin tüm plazalarında FB bayrağı asılmıştı. Bu örnekleri bir kenara not ettiğimi ifade edeyim.
Zira, bir daha bana tüm dünyada bayi konseptimiz değişti diye bir mail atan olursa, kendisine afiş asmak serbest mi ya da hangi afişleri asmak caizdir diye soracağım da?
Kaynak: Dünya Gazetesi'nden Gültekin Kara'nın 20.06.2011 tarihli “Benden sonra tufan” konulu makalesinden derlenmiştir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑