Teknik Bilgiler no image

Published on Temmuz 27th, 2010 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Ön cam silecekleri

Düzgün çalışan cam silecekleri açık bir görüş ve güvenli bir sürüş için önemlidir. Silecek lastiklerinin durumunu düzenli olarak kontrol edin. Sert, gevrek veya çatlak cam silecek lastiklerini değiştirin. Ön cam veya silecek lastikleri üzerindeki yabancı maddeler, ön cam sileceklerinin etkinliğini azaltabilir. Silecek lastikleri silme işlemini doğru şekilde yerine getirmiyorsa; ön camı ve silecek lastiklerini iyi bir temizleyici veya yumuşak bir deterjanla silin. Sonra, onları su ile iyice durulayın. Gerektiğinde, bu işlemi tekrarlayın.
Cam üzerindeki silikon izlerini gidermenin yolu yoktur. Bu nedenle, aracınızın ön camına cila veya silikon sürmeyin, zamanla oluşacak çizikler görüşü azaltacaktır. Ön cam sileceklerinizi solvent, benzin, gaz yağı veya boya incelticileri ile temizlemeyin. Bunlar zararlıdır. Bundan dolayı ön cam sileceklerine ve boyanmış yüzeylere zarar verebilir.Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑