Teknik Bilgiler no image

Published on Mayıs 15th, 2010 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Kompresyonları ölçümünden önce hangi ön kontrollerin yapılması gerekir?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
· Yağın seviyesi ve kalitesi.
· Hava devresinde herhangi bir kısıtlamanın olmamaması. Hava filtresinin tıkalı olmaması. Herhangi bir kuşkulu durumda, kontrol sırasında hava filtresini emme sisteminden ayırınız. Gaz kelebeği “tam açık” konumunda olmalıdır (sadece benzinli motorlarda).
· Akünün şarjı ve marş motorunun hızı. Aşırı düşük bir akü şarjı hatalı sonuçlar verebilir. Herhangi bir kuşkulu durumda, destek olarak bir özel akü takviye cihazı kullanınız.
· Tüm ateşleme bujilerinin (benzinli motorlar), ön ısıtma bujilerinin veya enjektörlerin (dizel motorlar) sökülmesi. Marş motorunun normal çalışma şartlarında, her silindiri sıkıştırmak için marş motorunun çektiği akımın şiddeti çok yüksektir. Tüm bujilerin veya enjektörlerin sökülmüş olması halinde, motor sadece dahili sürtünmeler ve ölçülmekte olan silindir tarafından frenlenmektedir. Bu durumdan daha iyi sonuçlar ve daha uzun süreli akü etkinliği çıkar.
· Motorun çalışmasını engelleme. Motorun çalıştırılmasını engelleme olanakları araçlara ve motor seçeneklerine göre değişir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.



Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑