Işık ve yağmur sensörü kombinasyonu nasıldır?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Bu konuyu 2005 model Audi A4den hareketle cevaplayalım.
Öncüllerinde de bulunan ışık sensörü 2005 model Audi A4de bir yağmur sensörü ile geliştirilmiştir. Bu ön ve arka cam sileceğini yağmur miktarı ve araç hızına uygun olarak kumanda eder. Yeni ışık ve yağmur sensörü çok küçük yapısı sayesinde iç ayna ayağına entegre edilmiştir ve otomatik karartmalı dikiz aynasına bağlıdır. Sönümleme sensörünün ışık fonksiyonu ilgili ön cam varyantlarına adapte edilmiştir ve günlük seyir ışığı ile bağlantılı olarak her türlü hava koşullarında güvenli bir seyir sağlar.
Işık sensörünün yağmur sensörü ile kombinasyonu sayesinde kısa far yağmurlu havalarda da aktiftir. Sürücü, sensörün ışık düğmesini “Auto”konumuna ve silecek kolu konumunu “aralık”konumuna getirerek aktifleştirir. Gerisini sensör işlemcisi üstlenir. Sabit potansiyometrede çevirerek yağmur sensörünün hassasiyeti sürücü tarafından kişisel olarak ayarlanabilir.
Işık sensörü karanlıkta veya tünel içi sürüşlerde günlük seyir ışığından kısa fara geçişi sağlar. Gündüz, akşamüstü, gece, garaj girişi, ormanlık alan, ağaçlı geçitler veya tünel gibi durumlar farklılık gösterir.
Yağmur fonksiyonu kızıl ötesi diyotların alıcı diyotlar çevresinde yuvarlak formda düzenlenmesi ile büyük bir ölçüm alanında alışılmış sensörler olarak değerlendirebilir. Değerlendirme algoritması ile diğer referans aralıklarından da vazgeçilebilir. Kumanda sinyalleri LIN hattı üzerinden kumanda elektroniğine iletilir ve aydınlatma ve silecek otomatik olarak çalışır. 
· Toplu biçimde opsiyonel olarak alınan otomatik karartmalı dikiz aynası ayağında bulunur.
· Sensörlerin aktifleştirilmesi: Silecek kolu için “aralık”konumu, far düğmesi için “Auto”konumu.
· Lamba karanlıkta, tünelden geçerken, yağmurda görüş kötüleştiğinde vb. otomatik olarak çalışır.
· Cam yıkama camdaki nem durumunda, silme aralığına adapte biçimde otomatik olarak çalışır.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir