Teknik Bilgiler

Published on Ağustos 6th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Çocuk koltuğu otomatik tanıma sistemi olan araçlarda ön koltukta elektronik ekipman bulundurulmasının ne tür sakıncaları olur?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bazı araçların kullanıcı el kitaplarında şu tür ifadelere rastlamak mümkündür. Ön yolcu koltuğunun üzerine elektronik cihazlar koymayın. Örneğin: Çalışır durumdaki dizüstü bilgisayarları, mobil telefonları ve transponderli kartları gibi elektronik ekipmanları bulundurulmaması tavsiye edilmektedir. Gerekçe olarak ta; elektronik cihazların sinyallerinin, çocuk koltuğu otomatik tanıma sisteminin sensör sisteminde arızalara neden olabileceği vurgulanmaktadır. Bunun neticesinde, sistemde bir fonksiyon arızası olabilir. Bundan dolayı çocuk koltuğu otomatik tanıma sistemine sahip bir çocuk koltuğu takılı olmamasına rağmen, “PASSENGER AIRBAG OFF” kontrol lambası yanabilir. Bu nedenle ön yolcu ön hava yastığı bir kazada açılmayabilir. Kontak anahtarı kontakta ikinci konuma çevrildiğinde SRS ikaz lambası yanabilir.

Bunlar sizlere ne ifade eder bilmiyorum. ama EMC bu işin neresinde.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑