Teknik Bilgiler no image

Published on Ekim 5th, 2010 | tarafından Abdullah Çalışır

0

2004 model Hyundai Accent Admire aracıma elektrikli ısıtmalı yan ayna taktırmak istiyorum. Mümkün mü?

“İyi günler, 2004 model Hyundai Accent Admire aracım var. Aracıma elektrikli ısıtmalı yan ayna taktırmak istiyorum. Bu mümkün mü ve ne kadara mal olur yardımcı olursanız sevinirim.

İlhan Şahin.
Sayın okuyucum;
Öncelikle sistem nasıl çalışmaktadır. Bu konuya bir açıklık getirmek gerekir. Dış dikiz ayna ısıcısı arka cam buğu gidericisi ile birlikte devreye girer. Dış dikiz ayna ısıcısını çalıştırmak için arka cam ısıtıcı anahtarına basılmalıdır. Hyundai’deki Dış dikiz ayna ısıcısı uygulaması anahtardan kapatılmazsa 20 dakika sonra otomatik olarak kendi kendine kapanır.
2004 model Hyundai Accent Admire aracınıza dış dikiz ayna ısıcısı uygulaması yapılabilir. Servisten servise bir miktar değişiklik göstermesine rağmen bu uygulamanın fiyatı .200 – 400 TL arasındadır.”

Tags: ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑