Özel Dosya

Published on Ekim 25th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Aracınız kışa gerçekten ne kadar hazır?

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, tüketicilere yaz ve kış için araçlarına uygun lastikleri kullanmayı öneriyor. Ekim-Mart ayları arasında +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yaz lastiklerinin yol tutuş ve fren mesafesi özelliklerinin güvenlik sınırın altında olması kış lastikleri kullanımını önemli kılıyor. Pirelli, lastik saklama hizmetinin yanı sıra Tyrelife ve Yola Devam hizmetleriyle kış lastiği kullanımını destekliyor.

+7 derecenin altındaki sıcaklıklarda genel olarak tüm yaz lastikleri sürüş güvenliğine doğrudan etki eden yol tutuş ve fren mesafesi alanlarında kış lastiklerine oranla daha düşük bir performans sergilemekte. Oysa kış lastikleri +7 derecenin altında sıcaklıklarda optimum seviyede yol tutuş ve fren performansı sunacak şekilde tasarlanmış durumda. Bu nedenle Pirelli, otomobil kullanıcılarına Ekim-Mart ayları arasındaki yol koşullarında güvenle seyahat edebilmeleri için kış lastiği kullanmalarını öneriyor.

Türk Pirelli Lastikleri Pazarlama Koordinatörü Erkal Özürün; “Pirelli olarak +7 derecenin altındaki sıcaklıkların yaşandığı Ekim-Mart aylarında tüketicilerimize mutlaka kış lastikleri kullanmalarını öneriyoruz. Çünkü kış lastiklerinin düşük hava sıcaklarındaki yol tutuş, performans ve özellikle de güvenlik özellikleri çok daha iyi. Ayrıca, unutulmaması gereken bir diğer konu da kış lastiklerinin ek bir maliyet olarak görülmemesi gerektiği. Kış lastiği kullanan bir sürücünün yaz lastikleri bu süre içerisinde aşınmayacaktır. Dolayısıyla kış lastiği kullanımıyla birlikte süre olarak bakıldığında yaz lastiğinin kullanım ömrü artacaktır. Pirelli olarak kış lastiği kullanımını tüketicilerimizin güvenliği açısından öneriyor ve yetkili satıcılarımız aracılığı ile sağladığımız lastik saklama hizmetine ek olarak Yola Devam ve Tyrelife gibi programlarımızla da kış lastiği kullanımı destekliyoruz” diyerek kış lastiği kullanımını değerlendirdi.

Lastik saklama hizmeti

Pirelli Yetkili Satıcıları kış lastiği alan müşterilerine lastik saklama hizmetini de sunuyor. Pirelli Yetkili satıcılarından gerçekleştirilecek olan kış veya yaz lastiği alımlarında sezona bağlı olarak kullanılmayan lastikler özel olarak hazırlanmış depolama alanlarında zarar görmeyecek şekilde saklanabiliyor.

Pirelli Yola Devam Programı

Pirelli’den otomobil, 4×4 veya hafif ticari araç lastiği alan tüketiciler, Pirelli Yola Devam programına üye olarak lastik değişim hizmeti, çekici hizmeti, acil durum hizmeti ve organizasyonel hizmetler gibi ayrıcalıklardan da yararlanabiliyor. 4 adet lastik alan tüketiciler 1 yıl, 2 adet lastik alımı yapan tüketiciler ise 6 ay süre ile bu hizmetlerden ücretsiz yararlanabiliyor. Bunun için tek yapılması gereken ise yoladevamaktivasyon.com internet sitesine istenilen bilgileri kaydedip faturayı eklemek veya 0212 337 42 78 numaralı telefonu arayarak istenilen bilgileri ve fatura faksını göndermek.

Pirelli Tyrelife Programı

Lastik sektöründe bir ilk olan lastik sigortası Tyrelife programında ise Pirelli Yetkili Satıcılarından 4 adet Pirelli marka 15 inç jant ve üzeri oto yüksek performans (V,W,Y,Z) oto kış veya SUV (4×4)  kış lastiği alan tüketiciler; lastiklerinin delinme, kaldırıma veya başka bir engele çarpma veya yangın sonucunda tamiri mümkün olmayacak derecede hasar görmesi durumunda birebir aynı ölçü ve desendeki lastiklerle değiştirme imkanı buluyor. Söz konusu hizmet fatura tarihinden itibaren ilk 6 ay veya 5000 km kullanım süresince geçerli oluyor.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑