Oto Haber

Published on Nisan 4th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Yüz bininci Connect New York’ta taksi olacak

Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası bantlarından inen 100 bininci Transit Connect’in ABD’ye ihraç edileceği bildirildi. Ford Otosan’dan yapılan yazılı açıklamada, Gölcük fabrikasında bugüne kadar 899 bin adet üretilen ve dünyanın 5 kıtasına ihraç edilen Transit Connect’in ABD’ye ihracatında yeni bir kilometre taşına ulaşıldığı belirtildi.

Bantlardan 2 Nisan günü inen ve ABD’ye ihraç edilecek olan 100 bininci Transit Connect’in New York taksisi olacağı kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

”Güvenliği, tasarımı, işçiliği ve kalitesiyle pek çok pazarda yılın otomobili ödülünü almış olan Transit Connect, 2014 yılına kadar New York taksisi olarak tercih edildi. Transit Connect taksi, geleneksel taksi araçlarına göre yakıt tüketiminde yaklaşık yüzde 30’luk avantajının yanı sıra Las Vegas’ın çöle benzer şartlarından New England’ın aşırı soğuk kışlarına kadar en zorlu koşullarda ihtiyaç duyulan dayanıklılık özelliklerini karşılamasıyla ABD’de hem taksi şirketlerinin hem de ticari işletmelerin öncelikli tercihi olmayı sürdürüyor. Kuzey Amerika’ya 2011 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 60’lık artışla 37 bin adet Transit Connect ihraç edildi.”

AA, Haber7

Tags: ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑