Oto Haber no image

Published on Temmuz 5th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Windows 8’de dünyanın ilk otomotiv uygulaması Volkswagen Ticari Araç’tan geldi…

Volkswagen Ticari Araç, teknoloji dünyasının en yeni gözdesi olan Windows 8 Uygulama Mağazası’nda kullanıma açtığı uygulamayla, sadece Türkiye’den değil dünyadan da bu yeni teknolojiyi benimseyen ilk otomotiv markası oldu. Kullanıcılar bu uygulama ile PC ve tabletlerinden Volkswagen Ticari Araç’ın tüm modelleriyle ilgili bilgilere ulaşabilecek

Volkswagen Ticari Araç, teknoloji dünyasındaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor. Yaklaşık 200 bin Facebook takipçisiyle Avrupa’nın en çok takipçiye sahip ticari araç markası olan Volkswagen Ticari Araç, Windows 8’in pazara sunulmasına birkaç ay kala, şimdiden yayın önizleme sürümü üzerimdeki Windows Uygulama Mağazası’nda rakiplerinden önce yerini aldı. Türkiye’nin önde gelen dijital ve sosyal medya ajanslarından Roy+Teddy tarafından geliştirilen ve Windows 8 Uygulama Mağazası’nda geçen hafta yerini alan Volkswagen Ticari Araç uygulaması, bu yeni teknolojiyi benimseyen dünyadaki ilk otomotiv markası oldu.

Tüm Volkswagen Ticari Araç dünyası burada!

“Volkswagen Ticari Araç Windows 8 Uygulaması” ile kullanıcılar, Volkswagen Ticari Araç markasının Amarok, Transporter, Caddy, Caravelle ve Crafter araç modellerinin tüm teknik özelliklerine, videolarına ve fotoğraflarına ulaşabiliyor. Var olan masaüstü ve tablet uygulamalarından çok daha farklı ve keyifli bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Volkswagen Ticari Araç Windows 8 uygulaması, herhangi bir ayar yapılmasına gerek kalmadan Windows 8 yüklü bütün masaüstü, dizüstü ve tablet bilgisayarlarda çalışabiliyor. Türkçe ve İngilizce içerikle geliştirilen aplikasyon, kullanıcıların işletim sistemlerindeki dil seçeneğine göre otomatik olarak içeriğini ayarlama özelliğine sahip

Şanlıoğlu: “Bu uygulama yenilikçi marka olduğumuzun göstergesi”

Bu yeni teknolojinin sosyal medyada hali hazırda müşterileriyle kurdukları iletişimi daha da artıracağına inandıklarını söyleyen Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Adil Şanlıoğlu “Volkswagen Ticari Araç olarak, ülkemizde sadece ürünlerimiz ile değil iletişim stratejilerimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile de yenilikçi bir ekip olduğumuzu vurgulamak istiyoruz. Müşterilerimiz ve Volkswagen Ticari Araç kullanıcısı olmak isteyen potansiyel müşterilerimiz ile her platformda iletişimde kalmak bizim en önemli hedeflerimizden biri. Bu bağlamda geleceği şekillendireceğini düşündüğümüz Windows 8’de de yer almamız kaçınılmazdı. Otomotiv sektöründe de sadece Türkiye’de değil dünyada da ilk olmamız, zaten yenilikçi ve gelişime açık bir marka olduğumuzun göstergesi” diye konuştu.

Microsoft Türkiye: “Türk şirketleri çok hızlı”

Volkswagen Ticari Araç’ın Windows 8 için geliştiren ilk otomobil uygulaması olduğunun altını çizen Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Müdürü Selçuk Uzun: “Tüm dünyada büyük heyecanla beklenen Windows 8 lansmanı öncesinde Windows 8 Uygulama Mağazası’nda yer almak üzere Türk şirketleri tarafından geliştirilecek uygulamalar ile ilgili olarak büyük heyecan duyuyoruz ve uygulama geliştiriciler ve şirketler ile çok yakın çalışıyoruz. Volkswagen Ticari Araç, bu anlamda büyük bir adım atarak şu anda Windows 8 uygulama mağazasındaki yerini aldı ve bu mağazadaki ilk otomotiv uygulaması olmayı başardı. Ön sürümü bugün milyonlarca insan tarafından indirilen Windows 8’deki uygulama mağazası için hem Volkswagen Ticari Araç hem de uygulamayı geliştiren Roy+Teddy’yi tebrik ediyorum.” dedi.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑