Oto Haber

Published on Ekim 14th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Renault Classic internet sitesi açıldı!

Renault Classic, bütün eski Renault tutkunlarına dönük olarak yepyeni bir internet sitesi (www.renaultclassic.com) açtı.
Bu site Renault ile Renault ve Alpine tutkunları arasında bağlantıyı güçlendirmeyi hedefliyor.
Sitede Renault Classic ile ilgili güncel haberler ve gelecekteki etkinlikler hakkında çok sayıda bilgi sunuluyor.
“renaultclassic.com” sitesi aynı zamanda kulüplerin aralarında varlıkları ve faaliyetleri hakkında aralarında iletişim kurmalarını sağlıyor.
Bu yeni sitenin başlıca hedeflerinden biri dünyada var olan yüzlerce Renault klübünün birbirleriyle iletişim kurmaları ve sorularına yanıt verilmesi. “renaultclassic.com” böylece bütün klüplere, koleksiyonculara fakat aynı zamanda eski Renault ve Alpine tutkunlarına aralarında ilişki kurma, fikir alış verişinde bulunma ve Renault Classic ile Renault ve Alpine tutkunlarının oluşturdukları topluluk hakkında gerekli bütün bilgileri bulma olanağı sunacak.
Bu web sitesinin menüsünde: Renault Classic biriminin tanıtımı – katıldığı etkinliklerin ilanı – ile Renault’nun otomobil koleksiyonunun sunumu var.
Kulüpler bu sitede arzu ettikleri takdirde isimlerinin anılmasını, tanıtılmalarını ve kendileriyle ilgili haberlerin, etkinliklerinin ve fotoğraflarının yayınlanmasını sağlayabilecekler.
Bu sitede aynı zamanda, örneğin resmiyet belgesi veya kayıt formları gibi dokümanların indirilmesini sağlayan pratik bir bölüm de bulunuyor.

KISACA RENAULT CLASSIC …
Renault koleksiyonunda 740’ın üzerinde araç var. Koleksiyon belgeler ve etkinliklerle ilgili bilgilerin muhafaza edildiği yüzlerce metrelik raftan oluşan bir arşiv, 3bin 200’ün üzerinde minyatür araç ve oyuncak, bin 900 afiş, 1/5 ölçeğinde 270 kadar maket bulunuyor.
Yaşayan koleksiyon, Renault Classic tarafından korunuyor, bakımı yapılıyor ve işletiliyor. Renault Classic koleksiyonu düzenli olarak fuarlarda, salonlarda, tarihi yarışlarda, yazılı basın ve TV röportajlarında ve bütün Avrupa’daki sportif etkinliklerde (World Series by Renault, Le Mans Classic, Goodwood Festival of Speed, Otomobil Fuarları…) teşhir ediyor. Böylece, 2011 yılında düzenlenen 200 operasyon kapsamında 5 milyonun üzerinde kişi Renault Koleksiyonuna dahil olan araçlarla tanışma fırsatını elde etti.
Renault Classic aşağıda sayılan öncelikli paydaşlarıyla sürekli olarak iletişimde:
Dernekler: Tarihi etkinliklerin düzenlenmesi ve iştirak yoluyla klüp ve koleksiyoncularını animasyonu (Rétromobile veya Epoqu’Auto, Lohéac Autobrocante fuarları, …), kulüp etkinliklerine desteğini vererek, bazı etkinliklere indirimli tarifeyle erişim olanağı sunarak (Le Mans Classic) ve Renault Classic’in katıldığı etkinlikler hakkında iletişim yaparak.
Markanın satış şebekesi: Şebekedeki Açık Kapı günlerinde, yeni model lansmanlarında ya da şebekenin sponsor olduğu etkinliklerde, koleksiyon araçlarının ödünç verilmesiyle.
Medya, tarihçiler, yazarlar: Özel araştırmalar çerçevesinde tarihi arşivin açılmasıyla, fotoğraf çekimleri ve film çekimlerine otomobil vererek ya da koleksiyon araçlarının (yeniden) keşfi günleri düzenleyerek.
Birkaç kilit rakam:
– Yılda 200’ün üzerinde operasyon.
– Her yıl farklı etkinlikler kapsamında 500’ün üzerinde araç çıkışı.
– Tanıtılan araçlarla temasa geçen 5 milyonun üzerinde kişi.
– Referanslı 2bin 550’nin üzerinde koleksiyoncu ve 305 kulüp.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑