Oto Haber

Published on Eylül 12th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Oto Modifiyeciler Kocaeli’de

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kocaeli’de, çeşitli illerden yaklaşık 300 otomobilin katıldığı “Oto Modifiye Fuarı” açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Alanı’nda, “izmittuning.com” adlı internet sitesince organize edilen fuarda, otomobiller Modifiye Güzellik ve Ses (Desibel) yarışmalarıyla katılımcıların beğenilerine sunuldu.

İnternet sitesi yöneticisi Yusuf Battal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’deki tüm modifiyeli araçları Kocaeli’ye toplamak amacıyla fuarı organize ettiklerini belirterek, Marmara Bölgesinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 300 modifiye otomobilin katıldığını söyledi.

Fuarda yarışmaların ardından uzaktan kumandalı araçlarla da gösteri sunulacağını ifade eden Battal, fuara yaklaşık 3 bin ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Oto Modifiye Fuarı’nın çok sayıda ilde düzenlendiğine, Kocaeli’de ise ilk defa düzenlendiğine işaret eden Battal, “Kocaeli’de daha önce böyle bir organizasyon düzenlenmedi. Bizler de modifiyeli otomobilleri vatandaşlara tanıtmak amaçlı bu organizasyonu düzenledik” diye konuştu.

Battal, bir otomobilin en düşük bin liraya modifiye edilebildiğine, aşırı modifiyeye kalkışıldığında bu maliyetin 10 bin lirayı bulduğuna dikkati çekerek, fuara katılan araçların ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşattığını sözlerine ekledi.

Kaynak:  AA, Haber7.com.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑