Oto Haber no image

Published on Haziran 4th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Manisa Belediyesi filosunu 168 Isuzu Novociti ile destekledi…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Anadolu Isuzu’dan Manisa’ya rekor teslimat

Manisa Belediyesi, Toplu Taşımadaki dönüşümünü Anadolu Isuzu’nun  NOVOCITI otobüsleriyle tamamladı.  168  adet NOVOCITI ile  baştanbaşa yenilenen filonun, 43 adetlik ilk partisi düzenlenen muhteşem bir törenle teslim alınıp halkın hizmetine sunuldu.

Cumhuriyet meydanındaki törene, Manisa Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, Funda Solak, Tamer Çipiloğlu, Hasan Eryılmaz, Toplu Ulaşım Kooperatif Başkanı Yusuf Enli, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Müdürü Efe Yazıcı, Pazarlama Müdürü Bilge Gündüz, belediye meclis üyeleri, hat sahipleri, şoförler ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Isuzu’nun Manisa Yetkili Araç Satış Bayi Yükseliş ve Hatay Yetkili Araç Satış Bayi Öztoprak‘ın işbirliği ile hayata geçirilen projede Yükseliş Otomotiv’in sahibi İbrahim Yüksel ve Öztoprak Otomotiv’in sahibi Vedi Öztoprak da hazır bulundu.

Tamay: “Manisa Ulaşımda Fark Yarattı”

“Sektörde “En” lakabını hak eden Isuzu Novociti otobüsleri tercih etmekle Manisa ulaşımda fark yarattı.” diyen Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye’nin 81 vilayeti içinde 70 vilayet engelli taşımaya uygun toplu ulaşım aracı kullanmıyor. Ama Manisa fark yaratarak engelli araç konusunda önemli bir adım attı ve Türkiye’nin diğer illerine de örnek oldu. Engelli denince insanlarımız sadece vücut engelli olarak düşünüyor. Ancak Manisa’da hizmet verecek araçlar, yaşlısından hamilesine rahatça seyahat edebilecekleri donamına sahip. Bu açıdan da Manisa Belediyesi’ni ve bu projede emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Tamay’dan Manisa Belediyesi’ne İki Adet Araç Sözü

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay “Manisa Belediyesi’nin bu güzel hizmetlerine biz de Anadolu Isuzu olarak katkıda bulunmak istiyoruz.  Bir tanesi ulaşımda; diğeri de VİP Hizmetlerde yani Manisa’yı ziyaret eden devlet adamlarının ve yabancı misafirlerin seyahatinde kullanılmak üzere iki araç hibe edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ergün: “Araç Seçiminde Isuzu’yu Tercih Ettik”

Toplu ulaşımda yaşanan sorunları Manisa’nın kanayan yarası olarak tanımlayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise “Kanayan bu yaraya ilgisiz kalamazdık bu yüzden çözüm getirdik.” dedi. Toplu ulaşımdaki dönüşümü bugün itibariyle yeni araçlarla tamamlama aşamasına getirdiklerinin altını çizen Başkan Ergün:

“Araç seçiminde titizlikle çalıştık ve 3-4 firma ile temaslarda bulunduk. Araştırmalarımız sonucu Türkiye’de kendini kanıtlamış Isuzu firmasında karar kıldık. 170 aracın 43 tanesini bugün hizmete soktuk. Allah nasip ederse Temmuz ayının sonuna kadar eski minibüslerin yerini yeni araçlar alacak. Bu araçlarla halkımız modern ulaşımdan faydalanacak.” dedi.

Araçların teknik özelliklerinden de bahseden Ergün konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Yeni araçlarımız 7 metre 70 cm uzunluğunda, ayakta ve oturan yolcu olmak üzere 41 kişi taşıma özelliğine sahip. Araçlar yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı motor özelliğinin yanında, engelli binişine uygun olması ve GPS üzerinden takip sistemiyle donatılması nedeniyle seyahat süresinin de denetleneceği şekilde tasarlandı. Yine araçlarımızın içerisinde merkezden takip edilecek kamera ile birlikte klima, televizyon standart olacak.”

Enli: Manisa için Olağanüstü Bir Gün Yaşıyoruz”

Toplu Ulaşım Kooperatif Başkanı Yusuf Enli yaptığı konuşmada:

“Şehir içi taşımacılığa 1984 yılında 60 araçla başladık. Bugün ise 270 araçla hizmet veriyoruz. Başkanımızın kararlı ve disiplinli duruşu sayesinde biz bu günü yaşıyoruz. Bugün Manisa için olağanüstü bir gün. Çünkü bugün Manisa, engelli rampalı, konforlu NOVOCITI otobüslerle çağdaş toplu taşımacılığa adım atmıştır. Bundan sonra halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz. Bu değişim projesi hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay Başkan Ergün’e bir plaket sundu. Başkan Ergün de Ulaşımda Dönüşüm Komisyonda bulunan ve projede emeği geçen komisyon üyelerine teşekkür plaketi verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan teslim töreninin ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Anadolu Isuzu Yetkilileri 43 adet aracın da katılımıyla şehir turu yaptı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑