Oto Haber

Published on Ocak 4th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Hem karada hem suda giden araç!

Çinli bir mucit, asfalt, kum, buz üzerinde çalışacak bir araba için inanılmaz bir tasarım çizdi. Hatta bu araç suda da gidebiliyor.
Çinli tasarımcı Yuhan Zhang, (21), muhteşem bir araba hazırladı. Volkswagen Aqua adı verilen otomobil, Alman üreticisi tarafından desteklendi. Araç çok şık bir tasarıma sahip ve içerdiği konforla geleceğin otomobili olmaya aday gibi görünüyor.
Dailmail.co.uk’un haberine göre; Yuhan Zhang araba hakkında şunları söyledi:  “Toprak, buz ve su üzerinde eşit derecede iyi sürüş ve konfor sağlayabilen bir araç.”
‘Aqua’nın  günlük kullanım için ideal bir ‘supercar’ otomobili olacağı düşünülüyor.

Haber 7

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑