Oto Haber

Published on Şubat 19th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Elektrikli Skoda havaalanında test ediliyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otomotiv dünyasında elektrikli otomobil trendine Skoda’nın yorumu olan Octavia Green E Line, Prag havalanında test sürüşlerine başladı. Geleceğin alternatif enerji kaynakları arasında gösterilen ve otomotiv sektöründe ilgi gören elektrikli otomobil çalışmaları kapsamında üretilen elektrikli Octavia Green E Line, Prag Havaalanında deneme sürüşlerine başladı.

Günlük kullanım kapsamında her türlü koşullarla ilgili bulgulara ulaşma amacıyla gerçekleştirilen test programı kapsamında havaalanında çalışmaya başlayan Octavia Green E Line, alınacak sonuçların ardından bir sonraki adım olarak Skoda Auto’nun iş ortaklarına ait filolara teslim edilecek.

Skoda elektromobilite ve elektrik çekiş sistemleri geliştirme departmanı başkanı Petr Kristl, Octavia Green  E Line’ı havaalanı testlerinin ardından farklı testler için filo müşterilerinin kullanımına sunacaklarını belirterek ‚‘‘ Mümkün olduğu kadar fazla test ile olabilecek en ufak aksaklıkları bile önceden görmek ve ona göre önlemimizi almak istiyoruz. Mart ayı sonunda teslim edeceğimiz araçlarla, bu modeller için en büyük soru işareti olarak karşımıza çıkan düzenli veya düzensiz şehir içi performansını görme imkanı bulacağız“ dedi.

Octavia Green E Line için sessiz çalışması nedeniyle trafikte kendini duyurma, soket tasarımı gibi çözümler üzerine sürekli çalışıldığını belirten Kristl Mart ayı sonunda test çalışmalarının üçüncü ve son etabına başlanacağını, bu dönemde araçları kullanıp sonuçların inceleneceği devlet ve eğitim kurumlarına test araçlarının verileceğini de sözlerine ekledi.

Octavia Green E Line Octavia Combi gövdesinin modüler tasarımının avantajlarından faydalanarak araca ait elektronik kontrol, elektrik motoru ve  pillerin yerleşimi optimize edildi. Green E Line motor grubu 85 kilowatt güç üretirken 270 Nm maksimum tork sağlamaktadır. 12 saniyede 100 km/saat hıza ulaşan Green E Line, tek şarjla 150 kilometre yol katedebilmektedir. Bu özellikleri ile Avrupa’daki kısa ve orta mesafeli yolculuk yapanların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑