Oto Haber

Published on Ocak 11th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Brüksel otomobil fuarı açıldı

90. Brüksel Otomobil Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.
Bu yıl Heysel kapalı fuar alanında meraklılarıyla buluşan sadece son model otomobiller olmadı. Fuarda motosikletler de görücüye çıktı
Belçika’nın başkenti Brüksel Expo Center’da her yıl düzenlenen Brüksel Otomobil Fuarı, bu yıl 90. defa kapılarını açtı. 10 gün açık kalacak fuarı, 600 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Belçika Otomobil Federasyonu Febiac tarafından düzenlenen fuara, araç piyasasında bulunan markaların yüzde 97’sinin katılacağı açıklandı. Belçika, kriz döneminde otomobil satışlarının arttığı tek Avrupa ülkesi olmuştu.

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑