Oto Haber

Published on Ağustos 30th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Autoshow iletişim ve pazarlama çalışmaları hız kazandı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan İstanbul Autoshow 2012 için tüm markalar hazırlıklarına yoğun şekilde devam ederken TÜYAP cephesinde de iletişim ve pazarlama çalışmaları hız kazandı. Fuarın tanıtım çalışmaları Ağustos başından bu yana yazılı mecralarda başlarken, fuara özel hazırlanan web sitesi de online oldu (istanbulautoshow12.com). Ayrıca fuarı sosyal medyada takip etmek isteyen otomobil meraklıları için Facebook ve Twitter hesapları da aktive edildi. Gelişmeleri akıllı telefon ve tabletlerinden takip etmeyi tercih edenler için ise fuara özel bir mobil aplikasyon hazırlanıyor.

2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan Uluslararası Otomobil Fuarı, İstanbul Autoshow 2012 için iletişim ve pazarlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’nin önde gelen tüm otomotiv markalarının İstanbul Autoshow 2012’ye yönelik iletişim ve tanıtım faaliyetleri de başladı.

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğinde düzenlenen Autoshow 2012 büyüyen 50 bin metrekarelik sergi alanı ve ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Kadın ve çocuklara yönelik özel etkinliklerin düzenleneceği ve bu çerçevede sektöründe çok güçlü sponsorlarla işbirliklerinin gerçekleştirileceği İstanbul Autoshow 2012 için biletler çok yakında satışa çıkacak.

Biletler Biletix üzerinden satın alınabilecek

Otomobil tutkunlarını heyecanlı, eğlenceli bir ortamda buluşturacak olan İstanbul Autoshow 2012 fuarının kapı giriş ücretleri hafta içi 10 TL,  hafta sonu 15 TL, otopark ücreti ise 10 TL. İstanbul Autoshow 2012 biletleri girişte tüm otomobil tutkunlarına kolaylık sağlamak üzere bu yıl ilk kez Biletix üzerinden satışa sunulacak. Fuara giriş hafta içi kadın, çocuk ve üniversiteliler dahil tüm öğrenciler için ücretsiz olacak. Hafta sonu da fuara çocuk ve üniversite öğrencileri de dahil olacak şekilde tüm öğrenciler ücretsiz, kadınlar ise yüzde 50 indirimli girebilecek.

Metrobüs Tüyap’a kadar geldi

Ağustos başında Metrobüs hattının Beylikdüzü’ne kadar ulaşmasının ardından fuar alanına ulaşım da çok kolay hale gelirken, ziyaretçiler için fuar süresinde İstanbul’un çeşitli bölgelerinden ücretsiz servis olanağı da sunulacak. Autoshow ziyaretçileri, fuarı hafta içi 12:00-21:00, hafta sonu ise 11:00-21:00 saatleri arasında ziyaret edebilecekler.

İstanbul Autoshow 2012 web sitesi açıldı

İstanbul Autoshow 2012’nin istanbulautoshow12.com adresindeki canlı, hareketli ve interaktif web sitesi de açıldı. Autoshow ile ilgili tüm gelişmelerin paylaşıldığı sitede ayrıca fuarın etkinlik takvimi, ulaşım bilgileri, giriş ücretleri ve katılımcı firmalar ile ilgili bilgiler de yer alıyor.

İstanbul Autoshow ile ilgili gelişmeler anlık olarak facebook ve twitter hesaplarından da duyuruluyor. Eylül ayında sosyal medya hesaplarının takipçileri çeşitli sürprizlerle de karşılaşacaklar.  Web sitesi ile facebook ve twitter hesaplarından fuar boyunca, fuar içi etkinlikler ve aktiviteler de izlenebilecek.

Akıllı telefonlar için özel aplikasyonlar

İstanbul Autoshow 2012 için akıllı telefon aplikasyonları da hazırlanıyor. Fuar ziyaretçileri için unutulmaz, sürprizlerle dolu deneyimler sunacak akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirilecek farklı aplikasyonlar otomotiv tutkunlarına yeni dijital deneyimler yaşatılacak. Bu aplikasyonları kullananlar markalarla etkileşime girerek fuar alanında hem birey olarak hem de ailecek eğlenceli vakit geçirebilecekler. Örneğin, kullanıcılar harita sayfası ile hangi markanın fuarın hangi alanında olduğunu kolayca görebilecekler, fuar alanında düzenlenen ve katılmak istedikleri etkinlikleri programlayabilecekler, görüntüleri sosyal medyada kolaylıkla paylaşabilecekler ve pek çok farklı uygulamayı kullanabilecekler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑