Motor Sporları no image

Published on Temmuz 4th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Hanninen Bosphorus Rallisini kazanarak zirvedeki yerini korumayı amaçlıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2012 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) yarış programında yer alan  Bosphorus Rallisi,6-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Bosphorus Rallisi, Avrupa Ralli Şampiyonasının ilk toprak pisti olması açısından da büyük önem taşıyor.

Skoda Motorsporları fabrika takımı ekiplerinden Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi, Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) 6. Ayağı olan Bosphorus Rallisi için İstanbul’a geliyor. Hanninen, Skoda Fabia S 2000 ile, şampiyonanın ilk toprak pisti olan Bosphorus Rallisi’nde zafer kazanarak, genel klasmandaki 1.nciliğini de korumak istiyor.

Belçika’da gerçekleşen ralliyi zirvede tamamlayan Hanninen&Markkula ikilisi, toprak pistin kendilerini korkutmadığını belirterek “Fabia S2000 ile asfaltta çok iyi dereceler elde ettik. Ancak toprak kendimizi daha rahat hissettiğimiz bir zemin. O yüzden İstanbul’dan birincilikle dönerek zirvedeki yerimizi korumayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

6-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan Bosphorus Rallisi, 14 özel etap, toplam 238 kilometreden oluşuyor. Skoda Yüce Auto tarafından desteklenen Pegasus takımı da Burak Çukurova&Ünal Tezel ve Luca Rosetti&Matteo Chiarcossi ikilileri ile zirve için mücadele edecekler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑