Motor Sporları

Published on Nisan 25th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Borusan Otomotiv Motorsport Aynı Anda İspanya ve Almanya’da Start Alıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Borusan Otomotiv tarafından, Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, 27-28 Nisan tarihlerinde, aynı anda 2 Milli sporcusuyla Avrupa’nın 2 farklı şehrinde start alacak. Borusan Otomotiv Motorsport, Aytaç Biter ile Slovakya’da ETCC 2’inci ayak yarışında start alırken, genç pilot Kaan Önder (16) Formula BMW Talent Cup için İspanya’nın Calafat kentinde dünyanın dört bir yanından gelen rakiplerine üstünlük sağlamak için mücadele edecek.

Borusan Otomotiv Motorsport, ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası), Endurans (dayanıklılık) serisi ve Türkiye Pist Şampiyonası’nı takip ettiği yarış programına Slovakya’da gerçekleştirilecek ETCC 2’inci ayak mücadelesi ile devam ediyor. Slovakia Ring Pisti’nde 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek mücadelede geçtiğimiz senenin ETCC 4’üncüsü Aytaç Biter start alacak. WTCC (Dünya Binek Otomobiller Kupası) ile aynı anda gerçekleştirilen mücadelede 13 ülkeden 21 takım’ın 29 pilotu yarışacak.

Geçtiğimiz haftalarda 12H Macaristan yarışı ile sezon açılışını yapan Aytaç Biter, 28 Nisan Pazar günü 9 tur üzerinden arka arkaya gerçekleştirilecek 2 yarışta en iyi derece için ter dökecek.

Geçtiğimiz sezon tüm ETCC sezonunu takip eden ve bu yıl 2’inci kez 5.922 m’lik Slovakia Ring Pisti’nde de start alacak Biter, tecrübeli olduğu bu pistte iddialı.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç pilotu Kaan Önder ise motorsporlarına Formula 1 pilotu yetiştirmesiyle ünlü Formula BMW Talent Cup’ta ilk kez piste çıkacak. Borusan Otomotiv ve Castrol’ün desteği ile İspanya’nın Calafat kentinde gerçekleşecek bu organizasyonda  Kaan Önder, kendisiyle aynı seviyede olan diğer pilot adaylarına üstünlük sağlamak için mücadele edecek. Motorsporlarına 8 yaşında karting ile başlayan ve 300’e yakın uluslar arası yarışta start alan genç pilot, bu sene Formula tipi araçla yarışan tek türk pilot.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑