Diğer

Published on Eylül 17th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Trafik Hayattır! Bebek Şenliğinde…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır!, bu yıl 13-14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşen olan Bebek Şenliğinde, çocuklar için özel hazırlanan trafik güvenliği içerikli standında çocukları ve ailelerini ağırladı. 

Doğuş Otomotiv’in trafik güvenliği bilincinin ve trafikte saygı anlayışının toplumun tüm kesimlerinde yerleşmesi amacıyla yürüttüğü kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır! kapsamındaki etkinliklerine Bebek Şenliği ile devam etti. Doğuş Otomotiv, çocuk yaşta öğrenilen bilgilerin, kişilerin ilerleyen yıllardaki davranışlarında büyük etkisi olduğu yaklaşımıyla, geleceğimizin teminatı olan çocuklara yönelik trafik güvenliğine ilişkin çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor. Artık bir gelenek haline gelen, Bebek Parkı’nda bu yıl 13-14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen Bebek Şenliği’nde Trafik Hayattır standı kuran Doğuş Otomotiv, çocuklarıyla hem eğlenceli hem de öğretici bir gün geçirmek isteyen aileleri ağırladı.

Trafik Hayattır standını ziyaret eden çocuklar, günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz trafik güvenliği ile ilgili yararlı bilgiler edinme şansı yakaladı. Trafik işaretlerine dair oyunlar bulunan Trafik Hayattır standında, çocuklar
aynı zamanda trafik kurallarının anlatıldığı boyama kitapları ile de eğlenceli vakit geçirdiler. Trafik Hayattır standını yaklaşık bine yakın çocuk ve ebeveyn ziyaret etti.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑