Günarslan, Ford Fiesta Cup’ta start alıyor

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından organize edilen 33. İstanbul Rallisi, bu hafta sonu büyük çekişmeye sahne olacak.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 33. İstanbul Rallisi, 9-10 Haziran tarihlerinde organize ediliyor. Bu yıl büyük bir çekişmeye sahne olan şampiyonada, ekipler ilk kez toprak parkur üzerinde kozlarını paylaşacaklar.

Murat GÜNARSLAN- Bora ARABACI ikilisi de, NEO MOTORSPOR Ralli Takımı’na dahil olarak Ford Fiesta ST ile yarışacak. Bu yıl Ford tarafından organize edilen Fiesta Cup/Fiesta Kupası’na dahil olan ekip, hem Sınıf 8 hem de Fiesta Cup Birinciliği için ter dökecek.

30 yıldan bu yana Ford Yedek Parça işi yapan ve sektörün en büyüklerinden biri olan ÖZOTOFORM’un sponsorluk desteğini alanMurat GÜNARSLAN, 33. İstanbul Rallisi öncesi son durumu şu sözlerle değerlendirdi; ” Öncelikle Fiesta Kupası’nda yarışmam için sponsorluk desteğinin de ötesinde, tüm maddi ve manevi desteğini veren ÖZOTOFORM’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yarışta, ilk kez direksiyonuna geçeceğim Ford Fiesta ST ile hem yarışan tüm Fiesta’lar arasında en iyi yerde olmak istiyoruz hem de Sınıf 8’de puan ve kupa kazanmak istiyoruz. Tecrübeli co-pilotum Bora Arabacı ile elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu kupaya katılmamız için bizi teşvik eden Castrol Ford Team Turkey Direktörü Sn. Serdar Bostancı’yı da çok teşekkür ediyorum.”

9-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan 33. İstanbul Rallisi’nde Cumartesi gününü yol keşfi ve teknik kontrol ile geçirecek olan ekipler, Pazar günü 09:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan start alarak zorlu mücadeleye başlayacaklar.

Göçbeyli (ISG), Yeşilvadi ve Oruçoğlu etaplarını üçer kez geçecek olan ekipler, servis alanı olarak yine Sabiha Gökçen Havaalanı’nı kullanacaklar ve saat 19.00’dan itibaren yine aynı noktadaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

2012 Ford Fiesta Kupası Takvimi

 1. İstanbul Rallisi / 9-10 Haziran

2. Uluslararası Boğaziçi Rallisi / 7-8 Temmuz

3. Ford Otosan Kocaeli Rallisi / 28-29 Temmuz

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir