Ön cam silecekleri

Düzgün çalışan cam silecekleri açık bir görüş ve güvenli bir sürüş için önemlidir. Silecek lastiklerinin durumunu düzenli olarak kontrol edin. Sert, gevrek veya çatlak cam silecek lastiklerini değiştirin. Ön cam veya silecek lastikleri üzerindeki yabancı maddeler, ön cam sileceklerinin etkinliğini azaltabilir. Silecek lastikleri silme işlemini doğru şekilde yerine getirmiyorsa; ön camı ve silecek lastiklerini iyi bir temizleyici veya yumuşak bir deterjanla silin. Sonra, onları su ile iyice durulayın. Gerektiğinde, bu işlemi tekrarlayın.
Cam üzerindeki silikon izlerini gidermenin yolu yoktur. Bu nedenle, aracınızın ön camına cila veya silikon sürmeyin, zamanla oluşacak çizikler görüşü azaltacaktır. Ön cam sileceklerinizi solvent, benzin, gaz yağı veya boya incelticileri ile temizlemeyin. Bunlar zararlıdır. Bundan dolayı ön cam sileceklerine ve boyanmış yüzeylere zarar verebilir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir