Kapasitelerine göre servis türleri nelerdir?

Plazalar: Plazalarda hem araç satışı hem yetkili servis hemde original yedek parçalar bulunur. Plazalar fabrika bünyesinde belirli bir süre çalışmış ve fabrikanın gözetiminde plaza olmaya yeterli  görülmüş yetkili servislere  verilir.

Yetkili Servisler: Fabrika bünyesine bağımlı kalmak koşulu ile para ödeyerek  fabrika servisliğini kabul eden servis türüdür. Original yedek parça satma yetkisine sahiptir.

Özel servisler: Fabrikayla alakası olmayan, fakat fabrikanın ürünlerini bakım-onarım yapabilen servis türüdür. Original parça satma veya kullanma zorunluluğu yoktur.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.