Ziebart’tan babalara özel tam “5 Yıldız!”

Babaları mutlu edecek süper kampanya yine Ziebart’tan! “Ziebart 5 Yıldız Koruma Paketi” içerisinde yer alan Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi, Döşeme Halı ve Vinil Koruma Sistemi, Cam Filmi, Boya Koruma Filmi ve Su İtici Cam Kaplaması uygulamaları, 10-29 Haziran 2013 tarihleri arasında Babalar Günü’ne özel yüzde 30 indirimli…

“Oto Koruma” alanında dünyanın lider markası olan ve Türkiye’de 8 ilde 18 istasyonla 22 yıldır araç koruma sistemleri, detaylı işlemler, yararlı aksesuarlar, küçük alan onarım sistemleri ve folyo kaplama-renk değiştirme uygulamaları ile faaliyet gösteren Ziebart, Babalar Günü nedeniyle “Ziebart 5 Yıldız Koruma Paketi”ni o haftaya ve sadece babalara özel % 30 indirimli sunuyor. Yeni veya kullanılmakta olan otomobillerin faydalanabileceği bu fırsatta, baba olmaktan gurur duyanları veya babasına farklı bir hediye vermek isteyenleri, 10-29 Haziran tarihleri arasında, değer verdikleri otomobillerine yaptıracakları koruma bakımı için Ziebart istasyonlarına bekliyor.

“Ziebart 5 Yıldızlı Koruma Paketi”, onlar için çok değerli olan otomobillerinin yeni görüntüsünü kaybetmek istemeyen babalar için iyi bir hediye alternatifi oluşturuyor. Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi, Döşeme Halı ve Vinil Koruma Sistemi, Ziebart Cam Filmi, Ziebart Boya Koruma Filmi ve Su İtici Cam Kaplaması‘ndan oluşan “Ziebart 5 Yıldız Koruma Paketi” ile sıfır otomobiller yeni görüntüsünü uzun yıllar koruyor, kullanılmış otomobiller ise ilk günkü görüntüsüne kavuşarak koruma altına alınmış oluyor.

Ziebart 5 Yıldız Koruma Paketi içindeki sistemler;

Ziebart Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi boyayı nasıl koruyor?

Yeni otomobillerin boyasını mükemmel bir şekilde korumak üzere yaratılmış, yüksek teknoloji ürünü olan Diamond Gloss®, patentli olarak dünyada sadece Ziebart lisansörleri tarafından uygulanıyor. Diamond Gloss®, yeni otomobilinizin orijinal boyasını ve ışıltısını koruyarak ikinci el satış değerini korumaya büyük ölçüde katkı sağlıyor. Her yıl yenilenebilen ve satıldığında yeni sahibine devir olan Ömür Boyu Garanti ile uygulanan Diamond Gloss® sayesinde otomobiller yıllarca showroom yeniliğinde kalıyor. Boya yüzeyinde asit yağmurları, tuzlar, su lekeleri, birçok kuş türünün pisliği, hava kirliliği, böcek yapışmaları, ağaç reçinesi ile çamur ve kirin meydana getirdiği tahribatı önlüyor ve otomobilin parlaklığının ömür boyu korunmasını sağlıyor. Diamond Gloss®‘un uygulandığı boya yüzeyi, araç yıkama talimatına uygun yıkandığında, garanti süresince hiçbir zaman matlaşmıyor ve hiçbir zaman pasta cila gerektirmiyor.

Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi nasıl çalışıyor?

Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi, otomobilin değerli iç döşemesini su ve yağ bazlı kalıcı lekelerden korumak üzere hazırlanmış özel bir sistem olup, koltuklara, kapılardaki kumaş döşemelere, yer ve bagaj halılarına uygulanan Ziebart özel tekstil koruyucu maddesi ile hem yağ, hem de su bazlı maddelerin kumaşın liflerine nüfuz etmesini önlüyor. Bu koruyucu madde, kumaşın renginde, dokusunda, yumuşaklık ve esnekliğinde herhangi bir değişiklik yaratmıyor.  Deri döşemeler özel deri besleyici ile beslenerek zamansız eskime ve çatlamalara karşı korunuyor. Vinil yüzeylere uygulanan toz itici özellikteki vinil koruyucu ise, bu yüzeylere herhangi bir parlaklık vermeden toz ve kirin gözeneklere işlemesini önlüyor, güneşten bozulmalarını engelliyor. Ziebart’a özel her yıl yenilenebilen Ömür Boyu Garanti Sistemi ile uygulanan bu uygulama, otomobili ikinci el olarak satın alan kişiye tüm hakları ile devredilebiliyor. Bu uygulamanın bir diğer yararı ise, otomobilin ikinci el satış değerini büyük ölçüde artırmasıdır.

Ziebart Cam Filmleri nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir?

Ziebart Cam Filmleri özel eğitimli teknisyenler tarafından aracın hiçbir yeri sökülmeden uygulanıyor. Tüm Ziebart Cam Filmleri, güneşin kanserojen UV ışınlarını yüzde 99 oranında bloke ediyor ve cildinizi 250 koruma faktörlü güneş kreminin koruyucu etkisiyle koruyor. Güneşten gelen ısıyı seçilen filmin renk tonuna göre yüzde 45 ile yüzde 65 oranında kesiyor. Böylece bir yandan kanserojen etki azaltılırken bir yandan da ısı konforu sağlanıyor. Çizilmeye karşı da dünyanın en dayanıklı ürünlerinden olan filmler, isteğe göre farklı amaçlar için farklı tonlarda ve tümü garanti kapsamında uygulanıyor.  Ortasında titanyum veya alüminyumdan yapılmış metalize bir tabaka da bulunan toplam 5 kattan oluşan Ziebart Cam Filminin, aynı zamanda kapkaççıların camı kırıp araç içine ulaşmalarını zorlaştırıp; kaza anında kırılan camı bir bütün olarak tuttuğu için de kırılan parçacıklarının uçuşarak sürücü ve yolcuları yaralamasını büyük oranda engelliyor.

Ziebart Boya Koruma Filmi nasıl uygulanır?

Ziebart Boya Koruma Filmi, otomobillerin ön yüzeylerini taş vuruklarından, tüm sinek ve böcek asitlerinden koruyor. Koruyucu filmler hiçbir şekilde çatlama, solma, soyulma ya da sararma yapmama özelliğine sahip olup, darbe emici ve UV ışınlarını geçirmeyen özel bir tabakadan oluşmaktadır. Boyaya hiçbir zarar vermeyen ve hemen hemen görünmez bir tabaka olan Ziebart Boya Koruma Filmi, otomobilin ikinci el satış değerini arttırıyor. Kabarma ve soyulmaya karşı bir yıl garantili sunulan boya koruma filmi, altındaki boya yüzeyinin fiziksel tahribatını ve güneş ışınlarıyla solmasını engelleyen özelliğe sahip. Aracın orijinal görüntüsünü değiştirmeyen koruyucu film, istenildiğinde hiçbir iz bırakmadan sökülebilmektedir.

Ziebart Antibakteriyel Detaylı İç Temizlik Sistemi nasıl uygulanır?

Ziebart Antibakteriyel Detaylı İç Temizlik Sistemi, kullanılmış otomobillerin iç mekânına ilk günkü temizliğini kazandırmak üzere hazırlanan bir sistem olup, uygulandığında otomobil, virüs, bakteri ve mantarlardan tamamen arınmış, sağlıklı bir otomobil haline geliyor.

Uygulamada, önce otomobilin tüm içi, koltukları, halıları, paspasları ve bagajı çok güçlü vakumla süpürülüyor. Koltuklar, halılar ve paspaslar Ziebart‘ın özel antibakteriyel temizleyici maddeleri ile dezenfekte edilerek temizleniyor ve sonrasında durulama-emme işleminden geçiriliyor. Bu işlemler sayesinde kumaş ve halılar nüfuz etmiş kirden arındırılıyor,  bu yüzeylerdeki bakteri ve mikroplar yüzde 99,9 oranında yok ediliyor. Ziebart‘ın özel leke çıkarma setleri ile otomobilin iç mekânındaki lekeler çıkarılıyor. Döşemelerde, halılarda koku yapan kirler, özel koku giderici madde uygulanarak gideriliyor. Aynı işlemler bagaj içinde de uygulanıyor. Tavan, özel antibakteriyel temizleme maddeleri ile zedelemeden ve sarkmaya neden olmadan temizleniyor. Ön torpido, enstrüman panosu, direksiyon, kapı fitilleri, hava kanal ızgaraları, vites konsolu ve kapı döşemeleri çok titiz ve detaylı olarak antibakteriyel temizlemeden geçiriliyor. Deri döşemeler, deriye hiçbir zarar vermeyen özel antibakteriyel deri temizleme maddesi ile temizleniyor. Camlar içten ve dıştan antibakteriyel temizleyici ile temizlenerek dezenfekte ediliyor. Son aşamada otomobilin iç mekânı ozonlanıp, kötü kokulara ve bulaşıcı hastalıklara yol açan virüs, bakteri ve mantarlar yok ediliyor. Böylece otomobil aşamalı olarak iki kez dezenfekte edilerek yüzde yüz hijyen ortamı yaratılırken, araç içine sinmiş kötü kokulardan da arındırılıyor. 

Ziebart Su İtici Cam Kaplamasının sürücü ve yol güvenliğine faydaları nelerdir?

Ziebart Su İtici Cam Kaplaması yağmur ve çamurun sürücünün görüşünü engellemesini önlüyor. İleri teknoloji ürünü bu kaplama, camla bütünleştikten sonra su damlalarının daha küresel şekil almasını sağlayarak yağmurun ve çamurun cama sıvaşmasını engelliyor.

Yağışlı ve kötü hava koşullarında çok daha net bir görüş sağlayarak sürüş güvenliğini büyük oranda arttırıyor. ABD’de Michigan Üniversitesi Ulaşım Araştırma Enstitüsü laboratuarlarında yapılan araştırmada Ziebart’ın Su İtici Cam Kaplaması uygulamasının görüş netliğini yüzde 34 oranında artırdığı belirlenmiştir. Gece sürüşlerinde camın parlamasını ve prizma etkisinin oluşmasını engelleyen uygulama, aynı zamanda kar, buz, sinek ve böcek gibi maddelerin temizlenmesini çok kolay hale getiriyor. Perakende satışı olmayan, piyasada “kendin uygula” türündeki silikon bazlı diğer ürünlerin en az altı katı ömre sahip olan Ziebart Su İtici Cam Kaplaması, su itici (hidrofobik) özelliğini en az altı ay koruyor. Normal veya basınçlı suyla, oto şampuanı ile yıkama, cam temizleme veya sileceklerin kullanılması ile kesinlikle bozulmuyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir