Ziebart’tan aracınız için, yaza özel indirimli koruma kampanyası!

Ziebart, 25 Haziran – 20 Temmuz 2013 tarihleri arasında, Tüm Boya Koruma Sistemleri’nde yüzde 25 indirim sağlıyor.

“Oto Koruma” alanında dünyanın lider markası olan Ziebart, yazın kavurucu sıcaklarında otomobillerin boyalarının korunması amacıyla özel indirim fırsatı sunuyor. Kampanya boyunca tüm Ziebart Boya Koruma Sistemleri’nde yüzde 25 indirim yapan Ziebart, aynı dönemde ikinci bir fırsat olarak da  Ses Yalıtım  Sistemi alanlara da Gövde Altı Pas Önleme Sistemi’ni hediye ediyor. 25 Hazirian – 20 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek bu kampanya ile arabanızı korumak ve yenilemek için tek yapmanız gereken en yakın Ziebart istasyonuna uğramak…

Hem yeni hem de kullanılmakta olan otomobillere uygulanabilen Ziebart Boya Koruma Sistemleri, güneşin zararlı UV ışınları, çamur, tuz, hava kirliliği, asit yağmurları, ağaç reçinesi ve kuş pislikleri gibi olumsuz dış etkenler nedeniyle aracınızın boyasının solmasını ve matlaşmasının engelliyor ve aracınızın ilk günkü ışıltılı görünümünü uzun süre korumasını sağlıyor.

Otomobil teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak hafifleyen karoseriler nedeni ile araç kabini içine tekerlek ve yol sesleri girerek sürücü ve yolcuların konforunu azaltmaktadır. Bu olumsuzluğu gidermeye yönelik Ziebart Ses Yalıtım Sistemi, bu tip sesleri keserek araç içinde yol gürültülerini azaltmaktadır. Kampanya döneminde Ziebart Ses Yalıtımı yaptıran müşterilere ikinci bir fırsat daha sunan Ziebart, otomobilin en kolay paslanabilen alt tabanını çamur, yol tuzu ve nemin paslandırıcı etkisine karşı tam olarak koruyan “Pas Önleme Sistemi”ni hediye ediyor. Böylelikle aracın hem alt koruması yapılmış oluyor hem de yolcular araç içinde yol boyunca gürültüden uzak seyahat etme konforuna kavuşuyorlar.

Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi

Patenti Ziebart’a ait yüksek teknoloji ürünü olan Diamond Gloss® yeni ve kullanılmış otomobillerde boya ile zarar verici elemanlar arasında koruyucu bir tabaka oluşturan dayanıklı bir kaplamadır. Boyayı yaşlanmaya, olumsuz doğa koşullarına, tahrip edici etkenlere karşı koruyan Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi piyasada adı boya koruma olarak geçen birçok maddenin aksine ağaç reçinesine, birçok kuş türünün pisliğine, böcek kalıntılarına, çamura, kire ve endüstriyel atıklara karşı çok yüksek koruma sağlıyor. UV ışınlarının ve asit yağmurlarının, zararını engelliyor. Düşük bir ücretle her yıl yenilenebilen, Ömür Boyu Garanti ile sunulan Diamond Gloss® Boya Koruma Sistemi, kullanılmakta olan otomobillerde uygulanmak istendiğinde, önce matlaşmış, solmuş ve donuklaşmış boya ilk günkü parlaklığına ve canlılığına getirildikten sonra uygulanabiliyor. Önce otomobilin dış yüzeylerine yapışmış atık maddeler temizleniyor. Boya yüzeyindeki matlaşma ve fırçayla yıkama kaynaklı yüzeysel çizikler Ziebart‘ın patentli ekipmanları kullanılarak gideriliyor. İkinci etapta boya, parlaklık arttırıcı bir madde ile renk ve parlaklık bakımından ilk günkü durumuna getiriliyor. Üçüncü etapta ise boya yüzeyi, özel bir aletle uygulanan Diamond Gloss® Boya Koruma maddesi ile kaplanıyor ve koruma altına alınmış oluyor.

Ziebart Alt Koruma Sistemi

Kış aylarında yollara atılan tonlarca tuz, aracın altına yapışan ve zamanla biriken çamurların içerdiği mineraller, su ve nemle birleşince otomobilin altındaki yüzeylere ve kapalı profil ve kutu bölmelere zarar veriyor ve zamanla paslanmaya neden oluyor. Tüm otomobil üreticileri, kullanma talimatlarında otomobilin bütün alt yüzeylerinin yılda birkaç kez basınçlı su ile yıkanmasının ve devamlı alt bakımının yapılmasının önemini vurgulayarak ancak bu şekilde paslanmazlık garantilerinin geçerli olacağını bildiriyor. İçeriğinde Ziebart’ın patentli pas önleme maddesi bulunan Ziebart Alt Koruma Sistemi ile kaplanan otomobillerde bu gereksinim tamamen ortadan kalkıyor. Gözle görülen bütün yüzeyler ve marşpiye profilleri ile taşıyıcı sistem profillerinin içleri kaplanıyor. Bu uygulama, yeni otomobillere uygulandığında paslanmaya karşı ömür boyu garanti veriliyor.

Ses Yalıtım Sistemi

Günümüz otomobil teknolojisinde yakıt ekonomisi sağlamak amacıyla daha ince sac ve daha az ses emici malzeme kullanılması, yolculuk sırasında aracın kabinine daha çok yol ve tekerlek gürültüsü girmesine neden oluyor. Ziebart Ses Yalıtım Sistemi, bu gürültüyü marka ve modele bağlı olarak hem % 60 oranına kadar azaltıyor, hem de gövde altındaki tüm yüzeyleri yoldan gelen çamur, kum ve çakılın darbe ve aşındırmasına karşı mükemmel bir şekilde koruyor. Otomobilin altında gözle görülen tüm yüzeyler, patentli Ziebart Ses Yalıtım Maddesi ile kaplanıyor.  Ses emici özellikte minareler ve lifler içeren bu kalın ve süper dayanıklı kaplama, hem yol ve tekerlek sesini emerek kabine giren gürültüyü engelliyor, hem de gövde altındaki büyük sac panellerin titreşiminden doğan uğultuyu azaltıyor. Ayrıca bagaj yan panellerine içerden uygulan özel ses emici plâkalar, yol ve tekerlek gürültülerinin bagaj ve kabin içinde yankılanmasını önlüyor. Ziebart Ses Yalıtım Sitemi, düşük bir ücretle Ziebart’a özel Her Yıl Yenilenebilen Ömür Boyu Garanti ile sunuluyor ve otomobili ikinci el olarak satın alan kişiye de aynen devrediliyor, böylelikle her yıl aracın altı da kontrol ettirilmiş oluyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir