Yolda Murphy kanunları işlediğinde, Back-Up Yolda Destek Hizmetleri sizinle…

Aracınızla seyahat planınız var. Tam yola çıkacaksınız, marş basmıyor. Otobandasınız ve akünüz tükendi. Yolda benzinci yok ve benzininiz bitti. Yol boyu Murphy kanunlarının yakanızı bırakmadığını düşünüyorsanız, hayatı kolaylaştıran çözümler bütünü Back-Up bunu tersine çeviriyor. Back-Up Yolda Destek Hizmetleri’yle Türkiye’nin her yerinde 7 gün 24 saat boyunca, bir telefonla yolda yardımınıza koşuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Türkiye’de 8 milyonu aşkın kişisel otomobil trafikte bulunuyor. Bu kadar çok otomobil olunca, otoparkta veya trafikte birçok aksilik yaşanabiliyor. Sürücüler otoparktan çıkarken duvara çarpabiliyor, anahtarını kaybedebiliyor, benzinleri veya aküleri bitebiliyor, marş basmayabiliyor, kazalar artıyor… Hayatın her anında üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Back-Up, Yolda Destek Hizmetleri ile yol boyunca üyelerini yalnız bırakmıyor.

Back-Up Yolda Destek Hizmetleri, Türkiye’nin her yerinde, 7 gün 24 saat, bir telefonla üyelerinin yoldaki sorunlarına çözüm üretiyor. Back-Up Yolda Destek Hizmetleri kapsamında aracın anahtarı kaybedildiğinde Araç Çilingiri Hizmeti veriliyor. Araç arızalanıp yolda kaldığında istenilen noktaya Back-Up’ın Çekici Hizmeti sayesinde ulaştırılıyor. Akü veya benzin bitmesi halinde Akü ve Benzin Takviye Hizmeti sağlanıyor. Araç kaza sonrası serviste kaldığında üyeliklere göre değişen limitlerde ücretsiz olarak Kaza Sonrası İkame Araç Hizmeti veriliyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...