Yolculuğun Standartları Anadolu Isuzu ile Yükseliyor

Ticari Araç ve Otobüs Sektörünün Öncülerinden Anadolu Isuzu, 9.5 metre segmentindeki yeni Coach Otobüsü VISIGO’yu ve yenilenen NOVO Küçük Otobüs serisini İstanbul Hilton Convention Center’da düzenlediği lansman ile müşterilerin beğenisine sundu.

Kalabalık bir davetli topluğunun  katıldığı  lansmanın açılış konuşmasını  Anadolu Isuzu’nun yeni Genel Müdür Tuğrul Arıkan  yaptı.

Birçok yeniliği ve farklılığı üzerinde barındıran, turizmin yeni konfor ikonu VISIGO’nun, Anadolu Isuzu kalitesini ortaya koyarak turizm sektörünün yeni oyuncusu olarak  pazarda yerini alacağını söyleyen Tuğrul Arıkan, sahadan gelen  görüş, öneri, ortak taleplerle yenilenen ve daha estetik ve güçlendirilmiş teknik özellik ve donanımlarıyla geliştirilen NOVO küçük otobüs serisi ile de yolculukların daha keyifli ve güvenli olacağını söyledi.

Anadolu Isuzu’nun kuruluşunun 30. yılında da ezber bozmaya devam edeceğini belirten Tuğrul Arıkan: ” Hedeflerimiz çok açık. Büyümek farklı ve yenilikçi yaklaşımımızla sektörde ilklere imza atmaya devam edeceğiz “ dedi.

Turizm sektörünün Turkuaz gibi  patlayan yılı olmaya aday olan VISIGO’nun tanıtımı Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay tarafından yapıldı. Büyük bir show’la  Türkiye geneli ve ihracat yaptığı ülkelerden gelen bayi ve distribütörlere sunulan VISIGO oldukça beğenildi.

Turizm Taşımacılığının ve Şehirlerarası Yolculuğun Yeni Konfor İkonu; VISIGO

Segmentindeki tüm otobüslerden farklı olarak, ön tavanda standart olarak yer alan panoramik tavan camıyla yolcuların daha aydınlık ve ferah bir yolculuk yapmasına olanak sağlayan VISIGO, her koşulda otomatik açılıp kapanabilen perdesiyle içeriye gelen ışığın istenen şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Opsiyonlu olarak satışa sunulan üç bölmeli cam tavan ise tasarımda Anadolu Isuzu farkını ortaya koyuyor. Sınıfının en  geniş ve en yüksek otobüsü olan VISIGO’ da  ergonomi ve ferahlık ön planda tutulmuş.

Yine segmentinde bir ilk olarak tam  otomatik iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) sistemini standart olarak sunan VISIGO, 28,4 kw klima kapasitesi ve 38.270 kcal/ h ısıtma  kapasitesi ile  hem yaz sıcağında hem kış soğuğunda konforlu bir yolculuk yapılmasına olanak sağlıyor.

Güvenliğin ön planda tutulduğu otobüste, ön ve arka disk frenler, çift devreli otomatik ayarlı ABS’li tam havalı fren sistemi, yardımcı egzost freni, motor odası yangın algılama ve ikaz sistemi ile yolculuk daha güvenli hale geliyor.

Müşterilerin isteğine uygun 35+1, 37+1 ve 39+1 oturma opsiyonlarına sahip VISIGO, özel olarak tasarlanan koltukları ve yolcu başına düşen daha fazla bagaj alanı ( 5.5 m3) ile fark yaratıyor.

250 litrelik yakıt tankı kapasitesi ise tek seferde daha çok yakıt alarak kullanıcısına kolaylık  sağlıyor.

Sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanan ergonomik ve oldukça estetik sürücü torpidosu, rezistanslı ve otomatik sürücü penceresi, ledli gündüz sürüş farları, ısıtmalı ve elektrik kontrollü aynaları ve sürücü kliması ile seyahatler VISIGO  kullanıcıları  için çok daha konforlu.

VISIGO’ nun sektöre getirdiği  yeniliklerden biri ise multimedya set. Multimedya set ile tek bir ekran üzerinde MP3, DVD, navigasyon ve yol bilgisayarı  aynı anda kullanılabiliyor.

VISIGO, 204 beygir ve 5193 cc hacimli Euro 5-EEV (Geliştirilmiş Çevre Dostu Araç) motoruyla doğaya saygılı.

Yakışıklı ve gösterişli görüntüsünün yanı sıra sektörün ihtiyaç duyduğu tüm donanıma ve teknik özelliklere sahip  VISIGO, kullanıcısına  kazanç , yolcusuna da  konforlu ve ferah bir yolculuk sağlıyor.

Yepyeni Özellikleriyle; NOVO, NOVO LUX, NOVO ULTRA

Estetik ve göz alıcı görüntüsünün yanı sıra güçlendirilmiş teknik özellik ve  üstün donanımıyla yeni nesil NOVO Otobüs Serisi, yolcu taşımacılığının standartlarını yükseltiyor.

Yepyeni ön tasarımı ve daha orantılı görünümü ile NOVO otobüsleri, aerodinamik ve modern çizgileri ile göze çarpıyor. Estetik görünümü daha da ön plana çıkan NOVO serisi, sadece dış dizaynı ile değil iç dizaynıyla da daha yenilikçi bir yapıya bürünüyor.

NOVO, tüm seride standart olarak kullanılan ön ve arka disk fren sistemiyle güvenliği daha da üst seviyeye taşıyor. Yekpare-füme renkli yan camları, standart sis ve gündüz farları, boynuz tipi yeni yan aynalarıyla güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor. NOVO LUX ve NOVO ULTRA’da ise yan aynalarda ısıtma standart oldu. Ön ve arka kapılarında güvenlik özelliklerinin de arttırıldığı NOVO Serisinde kapı kilitleme sistemi ve ön ve arka  kapı uzaktan kumanda sistemi standart olarak sunuluyor.

NOVO serisinin en donanımlı modeli olan NOVO ULTRA, 190 beygirlik motoru, standart çift camı ve elektrikli sürücü camı ile görücüye çıkıyor.

Kullanıcısının her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak tasarlanan yeni NOVO Serisi,  sayısız yeniliği, yükselen standartları, maksimum konforu ve üstün güvenliği ile yollara çıkıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir