Yıllara meydan okuyan araçlar Kayseri’de…

Üretildikleri yıldan günümüze kadar popülerliklerini kaybetmeyen 40 yaşın üzeri on otomobil Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde meraklılarıyla buluşuyor. Üretildikleri yıldan günümüze kadar popülerliklerini kaybetmeyen 40 yaşın üzeri on otomobil Kayseri ParkAlışveriş ve Yaşam Merkezi’nde meraklılarıyla buluşuyor. 26Mart-1Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Yıllara meydan okuyan araçlar’sergisinde 1950’li ve 60’lı yıllara ait otomobil aksesuarları da sergilenecek. Orta Anadolu’nun ve Kayseri’nin gözde alışveriş merkezi Kayseri Park, klasik araçlar sergisine ev sahipliği yapıyor.26 Mart-1Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Yıllara meydan okuyan araçlar Kayseri Park’ta adlı serginin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Sergide üretildikleri yıldan günümüze kadar popülerliklerini kaybetneyen 40 yaş üzeri 10 otomobil meraklılarıyla buluşuyor. Sergilenen otomobiller arasında 1963 model Chevrolet Nova SS, 1966 model Chevrolet İmpala SS, 1968 model Chrysler, 1957 model Chevrolet Belair ve 1969 model BMW 2002 de bulunuyor.

1950’ler geri gelecek

‘Yıllara meydan okuyan araçlar Kayseri Park’ta sergisinde ayrıca ‘Araba aksesuarları’ adı altında klasik otomobillere özel lastikler, jant kapakları, V8 motor ve maketler de sergilenecek. Gramafon ve taş plakların da meraklısıyla buluşacağı sergide 1950’li ve 60’lı yılların esintisinde yerli ve yabamcı müzikler de çalınacak.

Haber7

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...