Yeni Visigo’nun İlk Teslimatı Gerçekleşti

ANADOLU ISUZU’NUN KONFOR İKONU İLE FİLOLAR CANLANIYOR

Kusursuz donanımı ve güçlü teknik özellikleriyle birçok yeniliği ve farklılığı üzerinde barındıran turizmin yeni konfor ikonu VISIGO, Side Tur filosunda yerini aldı. Anadolu Isuzu Antalya Yetkili Bayisi Esay Otomotiv tarafından düzenlenen törenle 10 adet VISIGO, turizm taşımacılığının öncü kuruluşlarından Side Tur’a teslim edildi.

Antalya’da düzenlenen teslimat törenine Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Müdürü Efe Yazıcı, Pazarlama Müdürü Bilge Gündüz ve Otobüs Satış Şefi Onur Çetinkaya katıldı. Esay Otomotiv Ortakları Esad Göyük, Ali Göyük ve Yusuf Göyük’ün ev sahipliğini yaptıkları törende, Side Tur şirket ortakları Hasan Yılmaz ve Ömer Bulut ile firma çalışanları da hazır bulundu.

“BİZ PAZARIN TALEBİNE GÖRE ARAÇ ÜRETTİK”

Teslimat töreninde konuşan Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, araç üretim aşamasında dikkat ettikleri unsurlara değindi. Tamay, “Öncelikle Side Tur’a bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Bu teslimatın bizim açımızdan iki önemi var. Antalya, Türkiye’ye gelen turistlerin 3’te 1’ini ağırlayan bir şehir olması nedeniyle hem turizm hem de Anadolu Isuzu açısından çok önemli. Bununla birlikte Antalya’nın büyüyen firmalarından Side Tur’un bizi ve 10 yeni aracımızı tercih etmesi de çok önemli. Araçlarımız henüz çok yeni.  Bildiğiniz üzere lansmanımızı da yaklaşık bir ay önce yaptık. Geçtiğimiz yıl doğum günümde Manisa’da yılın en büyük teslimatını yapmıştık. VISIGO teslimatı da bu yıl yine doğum günüme denk geldi. Ben bunu bir uğur olarak nitelendiriyorum. Yeni araçlarımızın firmamıza ve Türkiye turizm taşımacılığına hayırlı olmasını diliyorum. Teslimatlarımız devam edecek. Birçok şehirde yıl sonuna kadar çok fazla teslimat töreni göreceksiniz. Yeni araçlarımızın özellikle 2014’ten itibaren turizm taşımacılığında, transferlerde ve hatta yakın şehirlerarası taşımacılıkta yerini alacağına gönülden inanıyoruz. Pazar araştırmasını yaparken, hep bu noktalara dikkat ettik ve pazarın talebine göre araç ürettik.  Sadece Antalya değil, başta İstanbul olmak üzere Karadeniz ve Ege Bölgeleri’nde çok fazla talep var. Bizler, hassas davranarak işimizi çok daha mükemmel yapmaya çalışıyoruz.  Yeni aracımızla bu segmentte de yerimizi güçlü bir şekilde aldık. Yenilenen NOVO’larımızda da durum aynı. Pazara çıkalı bir ay olmasına rağmen şu anda taleplere yetişemiyoruz. Müşterilerimiz yenilenen NOVO’ları çok beğendiler. NOVO’ları yenilerken de yine pazardan aldığımız görüş ve önerilerle hareket ettik. Demek ki, müşterilerimizin taleplerini ve beklentilerini karşılamışız ki; başta Antalya ve İstanbul olmak üzere yurdun her bölgesinden çok ciddi talep var” dedi.

“ARAÇ ALIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Düzenlenen törende, firma olarak VISIGO ve yenilenen NOVO’ları oldukça beğendiklerini dile getiren Side Tur Şirket Ortağı Hasan Yılmaz, araçların kalitesine ve konforuna değindi. Yılmaz, “VISIGO’yu gerek iç gerekse dış dizayn olarak kusursuz buluyor ve bize çok kazançlı olacağını umuyoruz. Geçtiğimiz yıl 9 adet NOVO almıştık. NOVO da oldukça memnun olduğumuz bir araç. Biz yaklaşık bir yıldır VISIGO’nun piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Bu yüzden de fabrikanın ilk 10 VISIGO aracını, filomuza katmaktan oldukça memnunuz. Araç alımlarımız devam edecek.  Yıl sonunda eski araçlarımızı da VISIGO ile yenileyerek filomuzu daha da büyütmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra alımlarımız sadece VISIGO ile kalmayıp yeni NOVO’lar ile de devam edecek. Side Tur olarak, VISIGO’ların turizm sektöründe çok fazla talep göreceğini düşünüyoruz. Daha şimdiden birçok tur şirketi VISIGO’yu bekliyor. Biz bir çok noktada olduğu gibi VISIGO alımında da bir ilki yaşıyoruz. Firma olarak VISIGO’yu güçlü teknik özellikleri, iç ve dış dizaynından dolayı daha görmeden hayal ettik.  Bu yüzden de bir yıldır araçları bekliyoruz. Anadolu Isuzu’nun kalitesi ve konforundan tam anlamıyla emin olmamız, araçları daha görmeden almamızı sağladı. Bundan sonra da filomuzu VISIGO ve yeni NOVO’lar ile canlandıracağız” dedi.

Temsili Isuzu anahtar teslimi sonrasında plaket takdimi ile devam eden tören, kurban kesiminin ardından sona erdi. Kurdele kesilerek trafiğe çıkan araçlar, Antalya yollarında şehir turu atarak gövde gösterisi yaptı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir