Yeni Skoda Octavia 78.400 TL Fiyatla Showroomlarda

  • skoda-octavia-2
  • skoda-octavia-1

Skoda’nın Türkiye dahil tüm dünyada en çok satan modeli konumundaki Octavia, geçirdiği kapsamlı yenilenme operasyonu sonrası Türkiye’de de satışa sunuldu.

Yenilenen Octavia, 78.400 TL’den başlayan fiyatlarla Skoda showroomlarında yerini aldı.

Skoda’nın Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada en çok satan modeli olan ve bu nedenle “markanın kalbi” olarak nitelenen Octavia, başarısını sürdürecek şekilde kapsamlı bir yenilenme operasyonu geçirerek Türkiye’de satışa sunuldu.

Yenilenen Octavia, Türkiye’de üç farklı donanım paketi seçeneği ve ikisi benzinli üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Sedan ve Combi kasa tipleriyle satışa çıkan yenilenmiş Octavia’nın sportif “RS” versiyonu ise yılın ikinci yarısından itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak.

Yenilenmenin bir parçası olarak, Octavia ailesinin dış boyutlarında değişimler yaşandı. Sedan versiyonunun boyu 11 mm daha uzayarak 4,670 mm’ye, Combi versiyonu da 8 mm uzatılarak 4,667 mm’ye yükseldi. Bununla birlikte arka iz açıklığı da 20 mm. artırılarak, daha iyi bir yol tutuş sağlandı.

Sedan’ın bagaj kapasitesi makyajdan önce olduğu gibi 568 lt iken bu miktar, Combi versiyonunda 588 lt’yi buluyor. Ayrıca her iki aracın arka koltuklarının yatırılmasıyla toplam yükleme hacmi, Sedan’da 1.530, Combi’deyse 1.718 lt’ye ulaşabiliyor.

Farklı motor seçenekleri

Yenilenen Octavia ve Octavia Combi, ikisi benzinli ve biri dizel, toplam 3 motor seçeneğiyle satışa sunuldu.

Octavia ailesinde geçen yıl kullanılmaya başlanan üç silindirli 1.0 lt TSI motor, 115 PS gücünde ve 6 ileri manuel ya da 7 ileri DSG otomatik vitesle alınabiliyor. Diğer benzinli motorsa 1.4 lt TSI (150 PS) ve sadece 7 ileri DSG otomatik şanzımanla alınabilecek.

Octavia’nın dizel seçeneğiyse, kendini kanıtlamış 1.6 lt (115 PS) hacminde. Bu motor da 5 ilerni manuel ya da 7 ileri DSG şanzımanla satın alınabilecek. Bu seçeneğin yakıt tüketimi 100 km’de 3.9 lt.

OtoGüncel

OtoGüncel haber Editörü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...