Yeni Infiniti Q60 Sports Coupe Lansmanı Detroit Otomobil Fuarında

INFINITI, Detroit’te yapılan 2016 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) yeni Q60 Sports Coupe modelini tanıttı. Cüretkâr tasarım ve heyecan verici performans dinamiklerine sahip Q60, yeni nesil sürüş ve kullanım teknolojileriyle öne çıkıyor.

2015 yılında dünyada rekor satış rakamına ulaşan Infiniti, ürün gamını yeni yılda piyasaya sunacağı Q60 Sports Coupe, Q50 Sports Sedan, QX60 Premium Crossover ile genişletiyor. Q60 Sports Coupe kaslı hatlara sahip cesur dış tasarımıyla etkileyici ve güçlü bir zarafet ortaya koyuyor.

Q60 performans için tasarlandı ve geliştirildi

Detroit’te açıklama yapan Infiniti–RenaultNissan Motor Corporation CEO’su Carlos Ghosn, yeni Infiniti Q60 hakkında şunları söyledi: “Infiniti’nin ikonik spor coupe aracının üçüncü nesil versiyonu olan yeni Q60, Infiniti’nin marka mirası ve teknoloji liderliğinin tarihi üzerinde yükseliyor. Performans, zarafet ve sürücü odaklı tasarımıyla da Infiniti’nin şöhretini güçlendiriyor”.

Infiniti Motor Company Başkanı Roland Krueger ise yeni Q60’la spor coupe sınıfındaki konumlarını sağlamlaştıracaklarını belirterek şunları söyledi: “Infiniti Q60 cüretkar tasarımı, yeni nesil sürüş ve kullanım teknolojileri, 400 hp’ye varan motor gücü ile güçlü bir zarafet sunuyor. Q60, yeni müşterileri Infiniti markasına çekecek ve spor coupe sınıfındaki yerimizi sağlamlaştıracaktır”.

Q60’ın eşsiz sürüş konforu cezbedici bir deneyim sunuyor

Q60’ın inovatif motor ve güç aktarma organı teknolojileri, güçlü bir sürüş sağlarken dinamiklik vaadini de yerine getiriyor. Yeni ve özel yüksek performanslı 3.0 litrelik V6 çift turbo motor, markanın uzun süredir sahip olduğu altı silindirli güç aktarma organı mirasını devam ettiriyor.

Yeni V6 motorunda 400 hp seçenekleri bulunuyor. Özellikle 400 hp, spor coupe sınıfında en iyi güç verimlilik oranını sunuyor.

Infiniti’nin heyecan verici manevra tepkisi ve üstün sürüş konforu sağlamak için geliştirdiği yeni opsiyonel “Dinamik Dijital Süspansiyonu” ile dengeyi en üst seviyeye taşıyor. Mevcut ikinci nesil “Doğrudan Uyarlanabilir Dönüş Sistemi”, dönüş hissi ve geri bildirim seviyelerini artırıyor. “Sürüş Modu Seçici” ise sürücünün tercihlerine uygun sürüş hassasiyetini belirleme imkanı tanıyor.

Infiniti 2015’i rekor satışla kapattı

Yeni Q60 Spor Coupe’nin dünya prömiyeri, Infiniti’nin hızlı bir büyüme yaşadığı dönemde gerçekleşti. Infiniti 2015 yılında 215 bin 250 yeni araç satarak bir önceki yılın aynı ayına göre %16 artış sağladı.

Infiniti Q60 Sports Coupe, 2016 yılının son çeyreğinde Avrupa pazarında ve Türkiye’de 2.0 lt 211 hp (RWD) ve 3.0 lt 400 (AWD) hp motor seçenekleri ile satışa sunulması planlanıyor.

OtoGüncel

OtoGüncel haber Editörü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...