Yeni Ford C-MAX ve Grand C-MAX Satışa Çıkıyor!

Ford’un yenilikleri, Haziran’da yeni nesil aile otomobilleri C-MAX ve Grand C-MAX ile devam ediyor. Ford’un tasarım çizgisine uygun olarak yenilenen modeller, güvenlik ve konfor donanımları ile sınıfında ilkleri barındırıyor. Trend ve Titanium donanım seçeneklerine sahip olan yeni Ford C-MAX ve Grand C-MAX, 63.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Modern tasarımın ileri teknoloji ile harmanlandığı, yüksek performansa sahip olan Ford C-MAX ve Grand C-MAX, yeni nesillerinde bu özelliklerini bir üst seviyeye taşıyorlar. Türkiye’de ilk olarak İstanbul Autoshow’da müşterilerle buluşan yeni C-MAX ve Grand C-MAX, Ford’un yeni cesur tasarım diline uygun trapezoid ızgara ve LED gündüz farlarını da kapsayan aydınlatma grubu ile dikkat çekiyor. Ford müşterilerinin istekleri doğrultusunda yenilenen C-MAX’in iç mekanında renkler ve malzemeler yeniden yorumlanarak daha rahat, sade ve modern bir atmosfer oluşturuldu. Yeni C-MAX’de 8 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranlı SYNC 2 araç içi iletişim sistemi bulunuyor.

Aile otomobilleri arasındaki en dinamik sürüş karakterlerinden birini sergileyerek referans noktası kabul edilen C-MAX, mevcut güvenlik ve sürüş teknolojilerine yenilerini ekliyor. Dikey park özelliğini içeren Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Bi-Xenon Farlar ve Dinamik Ön Far Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Gelişmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Ford MyKey gibi güvenlik teknolojilerinin yanısıra yeni C-MAX’de segmentinde ilk ve tek olan Akıllı Bagaj Kapağı özelliği de mevcut.

3 motor seçeneğine sahip olan C-MAX, 1.6-litre 125 PS benzinli motor ve manuel şanzıman, 1.5-litre 182 PS EcoBoost benzinli motor ve otomatik şanzıman, 1.6-litre 115 PS TDCI dizel motor ve manuel şanzımanla sunuluyor. 7 kişilik Grand C-MAX’te ise 1.5-litre 182 PS EcoBoost benzinli motor ve otomatik şanzıman ile 1.6-litre 115 PS TDCI dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri yer alıyor.

Araç Özellikleri:

Dinamik tasarımlı aile otomobili

3 boyutlu motor kaputu ile daha heybetli bir görünüm sergileyen yeni C-MAX ve Grand C-MAX’ın silecek suyu fıskiyeleri de ön camın önüne gizlenerek kaputta akıcı bir bütünlük sağlandı. Tampon köşelerine yerleştirilen dikdörtgen formlu sis lambaları da yenilikler arasında yer alıyor. 5 kişilik C-MAX modelinde arka kapılar geleneksel biçimde açılırken 7 kişilik Grand C-MAX’de de sürgülü yan kapıların kullanımına devam ediliyor.

Yeniden şekillendirilen stop lambaları ve lazer kesim ile bagaj kapağına entegre edilen bagaj kapağı tutamağı ile arka bölümde de akıcı bir bütünlük sağlandı. Bu uygulama aynı zamanda kullanım kolaylığını da sağlıyor. C-MAX modellerinde Kiremit Kırmızı, Tektonik Gri ve Tundra Kahverengi de sunulan yeni renkler arasında.

Yalın ve modern iç tasarım

Ailelerin favorisi C-MAX tam katlanarak maksimum alan sağlayan üç bağımsız arka koltuğu ile beş kişilik bir ailenin rahatça sığabileceği yüksek bir konfor sunuyor. Üçüncü sıra koltukları ve kolay geçiş sistemi ile segmentindeki öncülüğünü sürdüren Grand C-MAX’de ikinci sıranın orta koltuğunun katlanarak sağ dış koltuğun içine saklanması sayesinde oluşan koridor daha kullanışlı ve esnek bir iç mekan sunuyor.

Daha yalın olarak tasarlanan yeni  kokpit dizaynında ise kumanda düğmelerinin sayısı azaltılıp işlevsel olarak gruplanarak, farklı fonksiyon düğmeleri birbirinden ayrıştırıldı. Ergonomik olarak konumlandırılan iç mekanda kullanılan mat siyah renkler ve krom detaylar ile de görsel çarpıcılık sağlandı. 3 kollu yeni direksiyon simidi, ayarlanabilir kol dayama, orta ve ön konsolda fonksiyonel saklama alanları gibi özellikler ile iç mekan ergonomisi geliştirildi.

Sınıfında referans oluşturan sürüş dinamiklerine yeni akıllı donanımlar eklendi

Yeni C-MAX’te, mevcut Otomatik Park Sistemi paralel park etme özelliğine ilave olarak dikey park etme özelliği de eklendi.

Ayrıca segmentinde ilk defa sunulan ve tek olan Akıllı Bagaj Kapağı sistemi, anahtar cebinizde ya da çantanızdaysa arka tamponun ortasının altına doğru hafif bir ayak hareketiyle bagaj kapağının açılmasını veya kapatılmasını sağlıyor.

Yeni C-MAX’de sunulan bir diğer yeni özellik ise Paralel Park Çıkış Yardımcısı. Sistem paralel park yaptığınız alanlardan çıkarken size yardım ediyor. Otomatik Park Sistemi ile aynı prensipte çalışan Park Çıkış Yardımı, tüm direksiyon manevralarını kendisi yaparken, siz sistemin sizi yönlendirdiği şekilde sadece frene ve gaza basarak aracı bulunduğu yerden çıkartabiliyorsunuz.

Yeni C-MAX’da Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Otomatik Uzun Far, Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Kör Nokta Uyarı Sistemi de önceden olduğu gibi isteğe bağlı olarak araca eklenebiliyor.

Kalabalık ailelere konforlu bir yolculuk vaat eden 7 kişilik Grand C-MAX’te 3’üncü sıra koltuklar, sürgülü yan kapılar ve tavan rayları en dikkat çeken özellikleri arasında. C-MAX’ın Trend donanım seviyesine Deri Direksiyon Simidi, Yokuş Kalkış Desteği ve Ford MyKey eklenirken, Titanium donanım seviyesine önceki nesilden farklı olarak Gündüz Yanan LED Farlar, 8 inçlik dokunmatik ekran, SYNC2, Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Paralel Park Çıkış Yardımı eklendi. Trend donanım seviyesinde Gelişmiş Otomatik Park Sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Titanium Donanım seviyesindeki opsiyonel donanım paketleri ise X Paket, Bi-Xenon Farlar ve Dinamik Ön Sistemi, Tekno Paket ve Navigasyon Paketi.

OtoGüncel

OtoGüncel Haber Editörü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir