Volvo, sürücü kreasyonunu tanıttı!

Volvo Kamyon, yeni Volvo FH serisi tasarımdan esinlenerek kamyon sürücüleri ile Volvo kamyon hayranları için özel bir giysi ve aksesuar koleksiyonu üretti.
Yeni Volvo FH kamyonların kendine özgü karakteristik tasarımından yola çıkılarak kamyon sürücüleri için çok özel bir koleksiyon oluşturuldu. Fonksiyonel malzemeler ve tasarımla kamyon sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilen bu özel kreasyon, yolda olmayı seven herkesin beğenisine sunuldu.

Koleksiyon, FH’ın göze çarpan ızgara desenini, etkileyici dikey farlarını ve gövdesinin farklı çizgileri gibi yeni Volvo FH serisinin benzersiz karakteristik tasarım özelliklerini yansıtıyor. Hatta yeni FH serisinin biraz ileriye eğik, iddialı ön yüzü koleksiyonun üç ceketinde de görülebiliyor.

Volvo Kamyon Tasarım Direktörü Rikard Orell konuyla ilgili olarak; “Tüm kreasyon, tamamen bizim kendi tasarımımız. İşe boş bir çalışma kağıdı ile başladık ve daha sonra form, renk ve yeni Volvo FH serisi malzemelerinden esinlenerek koleksiyonu bir bütün haline getirdik” diyor.

Kamyon sürücülerine odaklanıldı
Yeni Volvo kamyonların üretimindeki güçlü tasarımın anahtarı, gösterge panelinden malzeme seçimine kadar aracın her öğesinin, sürücülerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenmesiydi.

Rikard Orell bu konuda; “Koleksiyonu geliştirirken, tıpkı yeni FH serisinde olduğu gibi kamyon sürücülerinin belirli ihtiyaçlarına odaklandık. Sürücüler bizim için çok önemli ve tek amacımız onlar çalışırken rahat ve şık olmalarını sağlamak” dedi.

Koleksiyon, muhteşem sürücü ceketleri, performans kol saati, sürücüyü soğuktan koruyan ve aynı zamanda havayı geçirmeyen kapüşonlu kazaklardan oluşuyor. Koleksiyonda yer alan tüm parçalar, uzun mesafe yolculuklarının zorlu gereksinimlerini karşılamak için geliştirildi. Örneğin sürüş esnasında kolaylıkla giyilebilmesi için hazırlanan orta uzunluktaki cekete, sürücülerin mola verdikleri esnada kolaylıkla görülmelerini sağlamak için reflektörler eklendi. Bu arada, ceketlerde, sürücünün hareketlerini kolaylaştırmak ve daha rahat bir yolculuk yapmasını sağlamak için her amaca uygun cep ve kollar tasarlandı.

Koleksiyonun her bir parçası, yeni Volvo FH tasarımının farklı yönlerini vurguluyor. Örneğin koleksiyonun temel parçalarından biri olan Sürücü Performans Saati, yeni Volvo FH serisinin gösterge panelindeki göstergeleri ve grafikleri örnek alarak benzersiz bir tasarım sunuyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir