TÜVTÜRK’ün Yeni Yüzü!

TÜVTÜRK’ün yeni internet sitesiyle randevu almak ve muayene ile ilgili merak ettiklerinize ulaşmak artık daha kolay 

TÜVTÜRK’ün araç sahiplerinin önerileriyle yenilenen internet sitesi, görsel yoğun ve modern tasarımıyla daha kullanıcı dostu hale geldi. Ücretsiz muayene randevusu almak ise daha kolaylaştı.

Türkiye’de periyodik araç muayene hizmetini vermeye yetkili tek kurum olan TÜVTÜRK’ün internet sitesi yenilendi. www.tuvturk.com.tr adresinden ulaşılabilen internet sitesinde, önceki tasarımın aksine, görsel ağırlıklı bir tasarım uygulandı. Yenilenen sitede araç muayene işlemleri ile ilgili merak edilen her türlü bilgiye, birkaç tık ile erişilebiliyor. Araç sahipleri, araçlarını muayeneye getirmeden önce muayene süreciyle ilgili birçok bilgiye, görsel, video ve interaktif içerik desteği ile ulaşabiliyor.

Ziyaretçiler, internet sitesinin en büyük yeniliğini, ücretsiz araç muayene randevusu alırken deneyimliyor. Hali hazırda bir çok muayene istasyonu sadece randevu ile hizmet vermekte ve bu sistemle bekleme sürelerinin azalması sağlanmakta. Araç sahiplerinin online randevu sistemiyle ilgili önerileri dikkate alınarak geliştirilen yeni randevu uygulamasında, artık form uygulaması yerine, görsel seçme sistemi kullanılıyor. Sadece 5 kısa adımda muayene randevusu alınabilirken, aynı zamanda muayene öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerin görsel destekli olarak anlatılmasıyla zorunlu araç muayenesi sürecini eskisinden çok daha kolay hale getiriyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir