Türkiye’nin en tasarruflu şoförleri Avrupa Finali’nde!

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenlediği “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının finalistleri İspanya’da Optifuel Challenge Avrupa finalinde yarışacaklar.

İlki 2011 yılında Hatay olmak üzere, 2012 yılında sırasıyla Mersin, Antalya, İzmir ve Ankara’da düzenlenen “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının kazananları 19 Ekim tarihinde İspanya’da yapılacak olan Optifuel Challenge Avrupa finalinde yarışacaklar.

Optifuel Challenge Finali’ne katılmaya hak kazanan, çeşitli ülkelerden 35 yarışçı, Palma del Codado’da (Huelva, İspanya) bulunan Monterblanco pistinde Michelin X Energy SaverGreen lastiklerle donatılmış Renault Premium 430.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve yüklü treyler ile yarışacaklar.

Sürüş testi ve yazılı test olmak üzere iki bölümden oluşan yarışmada, katılımcıların bir aracın ekonomik sürüşü için gerekli uygulamalar ve en verimli yakıt tüketiminin temel prensipleri konusunda teorik ve pratik bilgileri karşılaştırılacak.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuçlarındaki yakıt tüketim değerleri ile belirlenecek olan sürüş testi yarışın en önemli bölümünü oluşturacak.

Türkiye genelinde toplam 314 sürücünün katıldığı “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışlarının birincileri ve filo sahiplerinin katıldığı organizasyonda Türkiye’yi; Hatay’dan Fevzi Gül, Mersin’den Müslüm Akbıyık, Antalya’dan Ebubekir Sıddık Işık, İzmir’den Burhan Saral ve Ankara’dan Fevzi Yılmaz temsil edecekler.

Optifuel Challenge Avrupa Finali’nin kazanan sürücüye Renault Twizy Electrique Technic otomobil, yılda 7500 km. sürüş dahil 3 yıllık batarya kiralama hakkı; sürücünün lojistik firmasına ise Premium Optifuel 430 aracın 12 ay boyunca tam kapsamlı ücretsiz kiralama hakkı ödül olarak verilecek.

Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk yarışma ile ilgili olarak “Renault Trucks, Optifuel Challenge Avrupa Finali ile müşterilerine yakıt tasarrufunda lider marka olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Finalde yarışmaya hak kazanan Türkiye’nin en tasarruflu şoförlerine başarılar diliyor ve ülkemize şampiyonluk getireceklerine inanıyorum” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...