Transist 2012’de gözler Anadolu Isuzu’da

Anadolu Isuzu, 3. Transist Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı’ nda sektörün önde gelenlerini ağırladı. Sınıfının en geniş, en uzun ve en yüksek yolcu kapasitesine sahip otomatik ve düz vitesli Citibus ve Novociti ile Haziran ayında lansmanı yapılan yeni D-Max’i sergileyen Anadolu Isuzu her zaman olduğu gibi bu fuarda da dikkat çekti.

Satış Müdürü Efe Yazıcı ve Pazarlama Müdürü Bilge Gündüz ile stantı ziyaret eden ve konuklarla tek tek ilgilenen Anadolu Isuzu Genel Müdür vekili Fatih Tamay, Citibus ve Novociti’ nin  toplu taşıma sektöründe Türkiye’ nin dört bir yanında tercih edilen araçlar haline geldiğinin altını çizdi.

Fatih Tamay açıklamasına şöyle devam etti:

“Anadolu Isuzu olarak belediyelerin ve halkımızın her türlü ihtiyacına uygun araçlar tasarlayıp üretiyoruz. 9.5 metre segmentindeki Citibus ve 7.5 metre segmentindeki Novociti, Isuzu kalite ve güvencesinden taviz vermeden hizmet vermeye başladığı günden bu yana Türkiye genelindeki yaygın servis ağı ve  düşük yakıt tüketimi ile hem kullanıcıların hem de belediyelerimizin yüzünü güldürüyor.”

28 – 30 Kasım tarihleri arasından açık kalan fuarın ikinci gününde Anadolu Isuzu AR-GE Müdürü Hakan Özenç, Ulaşım Sempozyumunda  “Kentsel Ulaşımın Geleceği” konulu bir sunum yaptı. İlgi çeken sunum sektörün ileri gelenleri ve davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

CITIBUS: “Yeni Nesil Otobüs”

Isuzu CITIBUS’ lar büyük otobüs kullanmanın mümkün olmadığı alanlara çözüm getirmesiyle belediyelerin büyük beğenisini topluyor. Yeni nesil Isuzu CITIBUS’ lar daha uzun, daha geniş, daha ekonomik ve sınıfının en yüksek yolcu kapasitesine sahip otobüsü olma özelliğiyle belediyelerin gözdesi. Üstelik Euro5 emisyon standartlarına uygun 204 beygir motor gücüne sahip olması, alçak tabanı, engelli rampasıyla tüm ihtiyaçları karşılıyor. Bu özellikleriyle Isuzu CITIBUS’ lar tam da belediyelere göre.

Konforu ile Adından Söz Ettiren “NOVOCITI”

NOVO ailesinin 7.5 metre uzunluğundaki toplu taşıma aracı Novociti şehir içi taşımacılığında  güvenilir ve ekonomik çözümler sunuyor. Avrupa Birliği regülasyonlarına uygun olarak dizayn edilen Novociti, Euro5  normlarındaki, kalitesi dünyaca kabul edilen 155 beygirlik güçlü commonrail turbo dizel intercooler Isuzu motoruyla her zamanki gibi güçlü ve çevreci. 55 kişilik yolcu kapasitesiyle şehir içi yoğun hatlarda yolcularını rahat ettiren Novociti otobüsler, kaptan şoföre de küçük otobüs ile büyük otobüs kazancı sağlıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir