Toyota’nın “Hayalimdeki Araba” resim yarışması başlıyor

Dünyanın lider otomotiv üreticisi Toyota, Türkiye’deki çocuklara ödüllü uluslararası resim yarışmasına katılma fırsatı sunuyor. Hayallerindeki Arabayı resmederek 31 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal yarışmasında dereceye girmek için yarışacak.

Türkiye’de dereceye girenler de, 80 ülkeden seçilmiş eserin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler. Katılmak için en kısa zamanda şehrinizdeki Toyota Plazaları veya www.toyota.com.tr/hayalimdeki-araba/ web sitesini ziyaret ediniz.

 

Dünyanın 80 ülkesinden binlerce çocuğun katılacağı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”na bu yıl ilk kez Türk çocukları da katılıyor. Toyota’nın dünyada 2004 yılından beri kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ile gerçekleştirdiği yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” teması ile hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunarken, hem otomobillere ilgi duymalarını hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramalarını amaçlıyor.

 

Gelecekteki arabaların kendi hayallerindeki gibi olacağını varsayan 15 yaş ve altındaki çocukların katılımıyla gerçekleşecek “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” için Türkiye’deki son başvuru tarihi 31 Ocak 2012.  Türkiye’deki değerlendirmelerde 3 ayrı kategoride (10 yaş altı, 10-12 yaş arası, 13-15 yaş arası) dereceye giren resimler Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı kazanacak.

 

Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Afrika, Avustralya ve Ortadoğu’ya kadar uzanan 80 bölge ve ülkeden seçilmiş resimlerin yarışacağı Uluslararası Yarışma’nın sonucunda  birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar. Uluslararası Yarışma’da ödül kazananlar ayrıca Ağustos 2012’de Japonya’da yapılacak  Ödül Töreni’ne davet edilecekler.

 

Çocuklar ödüllerle sevinecek:

 

Uluslararası yarışmayı kazananların Japonya Ödül Töreni Seyahati başta olmak üzere çeşitli ödüller alacağı yarışmanın Türkiye Ulusal Yarışması da birbirinden değerli hediyeler kazandırıyor:

6-9 yaş kategorisinde, birinciye Nintendo Wii ve Pictionary Konsolu, ikinciye PSP (Play Station El Oyun Konsolu), üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary,

10-12 yaş kategorisinde, birinciye Apple I-Pad 64 GB 3G Wi-Fi, ikinciye Sony Vaio Netbook, üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary,

13-15 yaş kategorisinde, birinciye Apple I-Phone 4 32 GB ve I-Phone speaker seti, ikinciye Sony Vaio Netbook, üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary hediye edilecek.

 

 

Seçkin jüri üyeleri Türkiye’de kazananları belirleyecek

 

Türkiye’de de 15 yaş ve altındaki tüm çocuklara açık olan Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın jürisi seçkin isimlerden oluşuyor.  Türkiye’deki yarışmayı kazananlar, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Aydın Ayan (Şeçici Kurul Başkanı), Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Zahit Büyükişleyen, sanatçı Müjdat Gezen, ressam Prof. Jale Yılmabaşar, gazeteci Yalvaç Ural, gazeteci Nora Romi  ile tiyatro ve sinema sanatçısı Salih Kalyon’un seçimiyle belirlenencek.

 

 

Nasıl başvuracaksınız?

 

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na katılmak isteyen çocuklar hayallerini bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip istenilen türde kağıda istenilen resim malzemesi kullanılarak resmedebilirler.    

 

Katılımcılar, resimlerini başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edilebilecekler. http://www.toyota.com.tr/dealers/index.aspx web sitesinden plazaların adreslerine ulaşmak mümkün.

 

Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini ve başvuru formu ile birlikte Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. (Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine gönderebilecekler.

 

Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilir, sorularınızı hayalimdeki-araba@toyota.com.tr  e-mail adresine gönderebilir ya da Toyota İletişim Merkezi’ni 0 (212) 354 0 354 arayabilirsiniz.

 

 

 

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Goktug dedi ki:

  Bende yarışmaya katılcagim. 4 tane proje ile birlikte tessekurler oto güncel ….

 2. rümeysa dedi ki:

  ben bu yarışmaya katılıyorum.çok mutluyum .

 3. emirhan dedi ki:

  bu yarışmaya katılmakla hayatım değişecek çok ama çok güzel bir resim yaptım sadece dolduracağz formu nerden bulucaz onu bilmiyom yardım ederseniz sevinirim 1. olacam

 4. buse dedi ki:

  üye olamıyosun niye hayal kırıklına uradım

 5. barışcan dedi ki:

  ben çok iyi resim cizerim

 6. tolunay dedi ki:

  ya bu yarısma kendi tasarladığımız bir arabamı olacak yoksa gercekte var olan bir arabamı bilgi verirseniz sevinirim
  tesekkür ederim

 7. burak dedi ki:

  sonucu bilen birisi varsa cewp versin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir