Toyota’nın Cenevre’deki 3 boyutlu standına büyük ilgi!

Toyota’nın Cenevre Motor Show’daki standı en az otomobiller kadar ilgi çekti. Ürettiği otomobillerde yeni tasarım anlayışını hayata geçiren Toyota, stand anlayışında da yeniliğe giderek fuar ziyaretçilerine büyük bir sürpriz yaptı. Japon kağıt katlama sanatı Origami’den esinlenerek yaratılan ve The Wave (Dalga) adı verilen yeni Toyota stand konsepti ilk kez Cenevre’de otomobil dünyası ile buluştu.  “The Wave-Dalga” farklı tasarımı ile otomobil severlerin, otomobiller kadar ilgi gösterdiği bir stand dizaynı olarak hafızalarda yer etti.

Otomobil fuarı standlarından tamamen farklı olarak tasarlanan ve insanları Toyota hakkında çok daha fazla şey öğrenmeye sürükleyen 3 boyutlu yeni stand dizaynı otomobil severlerin tüm dikkatini üzerinde topladı.  Heyecan veren tutkulu yeni modelleriyle gözlere de hitap eden Toyota, 3 boyutlu standıyla farklı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Toyota katıldığı her otomobil fuarında, stand dizaynını o ülkenin ihtiyaçlarına ve fuarın bulunduğu bölgenin özelliklerine göre dizayn edeceğini de açıkladı. Toyota böylelikle, o bölgedeki ziyaretçilerin dikkatini daha çok çekerek yeni bir tarz yaratacak.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir