Toyota Plaza Aydoğan, Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülüne Sahip Oldu

“Önce Müşteri” Prensibiyle Hizmet Veren Toyota Plaza Aydoğan, Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülüne Sahip Oldu

2013 Toyota ‘Ichiban’ Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’ Atina Zappeion Megaron Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören ile sahiplerine sunuldu. Türkiye’den Çanakkale Toyota Plaza Aydoğan, satış ve satış sonrası müşteri memnuniyetindeki üstün başarısı ile ödüle layık görüldü.

2013 yılı Toyota “Ichiban” Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’ni kazananlar Atina’da düzenlenen bir törenle açıklandı. Atina’nın tarihi binalarından Zappeion Megaron’da düzenlenen törende, satış ve satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetinde gösterdiği performans ile Türkiye’den Çanakkale Toyota Plaza Aydoğan  büyük ödüle layık görüldü. Çanakkale Toyota Plaza Aydoğan’ın ödülü, Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Didier Leroy tarafından Sadık Aydoğan’a takdim edildi. Toyota’nın Avrupa bölgesindeki yaklaşık 2 bin 300 bayisinin, marka standartlarına göre sürekli takip edilen performans sonuçlarının değerlendirildiği ödül sürecinde Toyota Plaza Aydoğan, zorlu kriterleri aşmayı başaran 42 bayi arasındaki yerini aldı.

Ödül töreninde konuşan Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Didier Leroy, müşterilerini nasıl memnun edecekleri konusunda iyi bir örnek olan ve liderlik eden ödül sahibi bayilere teşekkür ederek “En üst seviyede ürün ve hizmet kalitesiyle müşteri memnuniyeti sağlayan ve bunun sonucunda Ichiban ödülü kazanan bayilerimizi kutluyorum.” dedi. 2007 yılından bu yana düzenlenen geleneksel “Ichiban Ödülleri” ile Toyota bayilerinin müşteri memnuniyeti performasında somut gelişimler görüldü. Geçen süre içinde satışta yüzde 43 ve satış sonrası hizmetlerde de yüzde 34 oranında müşteri memnuniyeti artışı sağlandığı istatistiklere yansıdı.

Toyota ‘Ichiban’ Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’nin Toyota Ailesi’nin tüm çalışanlarını motive ettiğini belirten Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun ise, “Toyota olarak, Türkiye’de gerçekleşen bağımsız Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasında bu yıl da zirvede yer alarak 5 yıldır üst üste birinciliğe ulaştık. Çanakkale Toyota Plaza Aydoğan  bayimiz de, bu sene Ichiban ödülünü kazanarak örnek performansı ile bizlere ayrı bir gurur yaşatmıştır. Bu tarz ödüller ve başarılar bu konuda öncü olmak ile ilgili bizlere çok daha fazla sorumluluk yüklemektedir” diye konuştu.
*Ödüllere adını veren ve Japonca ‘Birinci’ anlamına gelen “Ichiban”, Toyota’nın müşteri memnuniyeti sloganı olan ve “Önce Müşteri” anlamına gelen Japonca “Okyakusama Ichiban” sözcüklerinden alınmıştır.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...