TEKDER Fikir Meclisi’ne “Türkiye’de Ulaşım ve Hızlı Tren Projesi”ni getirecek…

TEKDER tarafından düzenlenen Fikir Meclisi’nin konuğu, Dr. Muammer Kantarcı. Dr. Kantarcı

Fikir Meclisi – Teknik Mola’da “Türkiye’nin Ulaşım ve Hızlı Tren Projelerini”  masaya yatıracak.

Program, Teknik Elemanlar Derneği İstanbul İl Başkanlığı’nda 5 Nisan 2013 Cuma günü akşamı 19.00’da gerçekleştirilecek.

 

Dr. Muammer Kantarcı: 1952’de Amasya–Yenice’de doğdu. 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1975’te yüksek lisans, 1977’de doktorasını tamamladı. Sümerbank Beykoz Deri ve Kundura Müessesesi’nde çalışma hayatına başladı. 1977’de İTÜ Makine Fakültesi`nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Hema Traktör, Motosan, BEM Dış Ticaret ve Papila Dış Ticaret AŞ`de üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1992’de kendi şirketi Elteks’i kurdu. 1994 yılında İETT Genel Müdürü olan Dr. Muammer Kantarcı, 1997’de görevinden ayrıldı.

Dr. Muammer Kantarcı, 1997 yılında ayrıldığı Genel Müdürlük görevine 2004 yılında tekrar atanarak İETT tarihine geçti. İyi derecede İngilizce bilen, evli ve üç çocuk babası Kantarcı, 2005 yılının sonunda sağlık sorunları nedeniyle emekliye ayrıldı. Halen Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. yönetim kurulu üyesi olan Dr. Muammer Kantarcı aynı zamanda özel üniversitelerde lisans ve lisansüstü öğrencilere dersler vermektedir.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir