Tasit.com Aslanoba Capital ortaklığı!

İkinci el taşıt piyasasına yepyeni bir soluk getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Tasit.com, Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba’nın kurucusu olduğu Aslanoba Capital’den 2 milyon dolar tutarında yatırım aldı.

125 binden fazla ilanla sahibinden ya da galeriden otomobil satın almak isteyenleri buluşturan Tasit.com, Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba’nın erken aşama teknoloji yatırımlarından sorumlu şirketi Aslanoba Capital’den 2 milyon Dolar tutarında yatırım aldı.

Tasit.com Kurucu Ortağı Birol Kabakoğlu, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 860 bin bireysel üye, 67 farklı ildeki bin 800 den fazla otomobil galerisi ve bayii ile Türkiye’nin en büyük ikinci el online otomobil platformlarından birini oluşturduklarını söyledi.

2009 yılında kurulan Tasit.com’un çokuluslu ortaklık yapısı ile daima gelişmeyi hedefleyen bir organizasyon olduğunu belirten Kabakoğlu, “İlk yatırımımızı 2010 yılında CF Partners’den almıştık. Sonrasında Almanya merkezli yatırım şirketlerini de ortaklarımız arasına dahil ederek kesintisiz büyümemizi sürdürdük. 2009 yılında kurulan Tasit.com 4’üncü yılını geride bırakırken, uluslararası yatırımcılarımız arasına bir Türk yatırımcının da dahil olması bizi son derece mutlu ediyor. Hasan Aslanoba gibi Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinden biri olan ve son dönemin en parlak melek yatırımcıları arasında yer alan bir isimden öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyoruz. Gerek Hasan Bey’in gerekse Aslanoba Capital’in deneyimleri sayesinde büyüme trendimizi daha da hızlandıracağız” dedi.

Tasit.com’un deneyimli takımı ve yatırımcı ekibine katılmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Aslanoba Capital Kurucu Ortağı Hasan Aslanoba, “Tasit.com’un var olan hızlı büyüme ivmesinin bu sermaye girişi ile birlikte yeni bir boyut kazanacağına inanıyoruz. Türkiye’de taşıt dikeyindeki seri ilan platformlarının hem alıcılara hem de satıcılara yeni ürün ve servisler sunmaları için büyük bir imkanla karşı karşıya olduklarını görüyoruz. Tasit.com’un bu imkanları en iyi şekilde değerlendirecek ekibe sahip olduğu yönündeki inancımız sonsuz” diye konuştu.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir