Tarım sektörü Bursa’da buluşuyor

Erkunt Traktör, 26-30 Eylül tarihlerinde BURTARIM 2012 Bursa 10. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda yeni modeli KIYMET 90e’yi çiftçilerle buluşturacak. Erkunt Traktör; yüksek beygir, maksimum performans ve sade tasarımı bir araya getiren Kıymet 90e ile fuarda farkını ortaya koyacak.
Otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Erkunt Traktör, tarım ve hayvancılık sektörünün en büyük buluşma noktası olan BURTARIM 2012, Bursa 10. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na hazır. 26-30 Eylül tarihlerinde Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda Erkunt Traktör, e serisinin yeni modeli Kıymet 90e’yi görücüye çıkaracak. Lüks donanıma ihtiyaç duymadan üstün performansa ulaşmak isteyen çiftçilerin talebi üzerine geliştirilen, yüksek beygir, maksimum performans ve sade tasarımı bir araya getiren Kıymet 90e, fuara özel fiyat ve bir yıllık bakım hediyesi ile satışa sunulacak.
Tarım ve hayvancılık sektörünün profesyonelleri ile BURTARIM 2012’de bir araya gelmekten büyük mutluluk duyacaklarını aktaran Erkunt Traktör Yurt İçi Satış Müdürü Tolga Saylan, “Yeni ürünümüz Kıymet 90e’yi geçtiğimiz haftalarda İzmir’de tanıttık ve traktörümüz gerçekten büyük ilgi gördü. Yeni modelimizi şimdi de çok özel tanıtım fiyatı ile Bursalı çiftçi dostlarımızla buluşturma imkânı bulacağız. BURTARIM bizler için çok önemli bir fuar, tarım ve hayvancılık sektörünün profesyonelleri burada bir araya geliyor. BURTARIM’da çiftçilerimiz sadece yeni modelimizi değil başta bölgede çok satılan meyveci modellerimiz olmak üzere tüm modellerimizi bir arada görüp inceleme fırsatı bulacak ve kendi işleri için en uygun modeli seçebilecekler. Ayrıca fuar boyunca çiftçilerimize, fuara özel uyguladığımız fiyatlar ile traktör alan herkese bir yıllık bakım paketi de hediyemiz olacak” dedi.
Kıymet 90e: Yüksek Beygir, Sade Tasarım, Yüksek Performans
Kıymet 90e, tasarımında yer alan hidrolik freni sayesinde kullanıcısına güvenli ve konforlu bir çalışma ortamı sağlıyor. Kabin içinde bulunan dijital panelli klima, konforlu sürücü koltuğu, ergonomik direksiyon, ısıtma ve ses sistemi, elektrikli otomatik kaldırma sistemi, ses yalıtımı, paslanmaya ve çürümeye karşı ömür boyu garantili kataforez kaplı gövde, sürücüye büyük rahatlık sağlıyor, kullanıcısını yormuyor.
Erkunt, bu modelinde de diğer tüm modellerinde olduğu gibi Tier3A Perkins motor kullanıyor. Dünyanın en ileri teknolojisi ile motor üreten Perkins motorun yanı sıra, 12 ileri 12 geri son teknoloji tam senkromeçli vites kutusu da Kıymet 90e’yi kolay ve tasarruflu kullanılır hale getiriyor. Kıymet 90e, kullanıcısına tarlada çalışırken pulluk ayarı için vakit kaybettirmiyor. Modelin standart özellikleri arasında bulunan elektrikli kaldırma sistemi ile tarla başlarında pulluk ayarını bozmamak için tek bir tuşa basmak yeterli oluyor. Kıymet 90e, 110 litreye ulaşan yakıt tankı kapasitesi ile çiftçinin tarlada uzun süre mazot ikmali yapmadan, yani işletme giderlerini artırmadan çalışmasını sağlıyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...