Skoda Cenevre’de Elektrikli Vision iV ve Yeni Crossover’ı Kamiq’i Sergileyecek

Skoda, 5 Mart’ta başlayacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda mobilite alanındaki tüm yeniliklerini sergileyecek. VISION iV konsepti, Skoda’nın tamamen elektrikli modelini temsil ederken, yeni crossover Kamiq ise markanın SUV yelpazesini daha da genişletecek.

Skoda’nın Cenevre’de sergileyeceği modeller arasında yeni, hatchback modeli Scala, güncellenen Fabia R5 yarış aracı ve yenilikçi mobilite çözümü sunan iki tekerlekli elektrikli Klement konsepti de yer alacak.

Skoda’nın geleceği: Vision iV

Skoda, ilk kez Cenevre’de sergileyeceği Vision iV konseptiyle yüzde 100 elektrikli geleceğe hazırlanıyor. Skoda’nın MEB modüler elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olan Vision iV, sportif bir tasarıma, aerodinamik bir gövdeye ve geniş bir kabine sahip. Biri önde, diğeri arkada olmak üzere iki elektrikli motor, Vision iV modeline dört çeker sürüş sağlarken sıfır emisyonla yolculuk yapılıyor. Lityum iyon batarya, yerden tasarruf sağlamak adına gövde altına yerleştirildi ve 500 kilometre menzil sunuyor.

Markanın yeni SUV’u: Skoda Kamiq

Skoda, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda crossover modeli Kamiq’in örtüsünü kaldırarak SUV atağına devam edecek. Kamiq, SUV araçların avantajlarını, kompakt araçların çevikliğiyle birleştirecek. Kamiq’in dikkat çekici tasarımı, son teknoloji sürücü yardımcıları, multimedya sistemleri, geniş kabin ve sayısız pratik Simply Clever özellikleriyle buluşturuluyor. Kamiq bu sayede aktif yaşam tarzına sahip kullanıcıların ve ailelerin beklentilerini karşılıyor.

Skoda’nın Cenevre’deki basın toplantısı, 5 Mart Salı günü Türkiye saati ile 11:40’ta başlayacak. Bu basın toplantısı, aynı zamanda sosyal medya kanallarından canlı olarak da takip edilebilecek.

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir