Shell’in, emniyet kemeri simülatörleri Kayseri’de

Trafik Güvenliği Haftası kapsamında Kayseri’de gerçekleştirilen etkinliklerde Shell’in, emniyet kemerinin hayati önemini deneyimleten simülatörleri ilk gününde halktan yoğun ilgi gördü. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören sonrası, Shell’in simülatörlerinin ilk denemesini Kayseri il protokolü yaptı. Gün boyu süren eğitici etkinlikler ve simülatör aktiviteleri 15 Mayıs 2012 tarihine kadar şehrin farklı noktalarında devam edecek.

Sürücülerin, yolcuların ve yayaların trafikte emniyetli şekilde seyahat etmelerini yönelik duyarlılığının artırılması ve 7’den 70’e her kesimde trafikte emniyet bilincinin geliştirilmesine yönelik çeşitli eğitim ve aktivitelerin yürütüleceği  Trafik Güvenliği Haftası bugün düzenlenen açılış töreniyle başladı. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve Kayseri Valisi Mevlüt Bilici başta olmak üzere il protokolünün yanı sıra Shell & Turcas yöneticilerinin de katıldığı törenden sonra il protokolü aktiviteleri gezdi ve Shell’in simülatörlerini ilk olarak denedi.

7 ve 8 Mayıs günlerinde Cumhuriyet meydanında kurulu olacak olan Shell’in devrilme ve çarpma simülatörleri ile alkol miktarının algılama yeteneğini etkileme oranını yansıtan alkol gözlüğü kullanılarak tüm sürücülere ve halka eğitim verilmeye başlandı ve gün boyu çok yoğun ilgi gördü. Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın, Shell & Turcas yönetiminin ve Shell Sompet bayi’nin de destek verdiği etkinlikler, 15 Mayıs 2012 tarihine kadar şehrin farklı noktalarında sürecek. Katılımcılara çizgi film CD’leri, boyama kitapları, görsel malzemeler ve araç çıkartmaları dağıtılacak. Etkinlikler hakkında bilgi veren Shell Avrupa Yol Emniyeti Müdürü Hülya İnci, “Trafik kazalarındaki yaralanma ve ölümlerin büyük bölümü yüksek hız, emniyet kemeri kullanmama veya dikkat kaybından kaynaklanıyor. Shell & Turcas olarak biz trafikte emniyeti tüm faaliyetlerimizde vazgeçilmez öncelik olarak kabul ediyoruz ve toplumun bu konudaki bilincinin artması için de kapsamlı etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

Simülatörler şehrin farklı yerlerinde kurularak mümkün olduğu kadar fazla sürücünün eğitim alması sağlanacak. 9,10,11 ve 14 Mayıs 2012 tarihlerinde Shell Sompet istasyonunda olacak ve sürücülerin istasyonda simülatörü kullanmaları teşvik edilecek.

Trafik Haftası etkinliklerinin gerçekleşmesinde emeği geçen Shell & Turcas Kayseri Sompet bayisinin sahibi Suat Somyürek 2010 yılında kazandığı dünya birinciliğiyle Kayseri’nin adını dünya çapında duyurmuştu. Shell tarafından global ölçekte gerçekleştirilen ve müşteri memnuniyetini esas alan uluslararası ‘Farkı Yaratan İnsandır’ programında, Shell & Turcas Kayseri Sompet bayisi hizmet kalitesiyle 60 ülkeden 14 bin bayiyi geçerek dünya birincisi olmuştu.

Simülatörlerin ve eğitici aktivitelerin yapılacağı etkinliklerin yer ve tarihi:

7-8 Mayıs 2012:

Saat 10:00 itibarıyla Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda

9-10-11 Mayıs 2012:

Saat 10-00-15.00 arasında Shell Sompet istasyonunda (Aşık Veysel Bulvarı No:24);

Ssaat 16.00-20.00 arasında Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliği etkinliklerinde;

12-Mayıs 2012:

Saat 10.00-20.00 arasında Kayseri Forum AVM açık otopark alanında;

13 Mayıs 2012:  

Saat 10.00-20.00 saatlerinde Kayseri Park AVM  açık otopark alanında;

14 Mayıs 2012:  

Saat  10.00-17.00 saatleri arasında Shell Sompet istasyonunda;

15 Mayıs 2012:   

Saat 10.00 – 17.00 Melikşah Üniversitesi Kampüsü’nde;

 

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...