Scania, Krone ve Meiller en yeni teknolojileriyle IAA Fuarı’nda

Scania, Krone ve Meiller dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak. 20-27 Eylül tarihleri arasında Hannover’de gerçekleşecek fuarda, sektöre yön veren Scania, Krone ve Meiller’in en yeni modelleri beğenilere sunulacak…

Scania, Krone ve Meiller, Avrupa’nın en büyük ticari araç fuarı olan  Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda geliştirilen yeni teknolojilerini sergileyecek. Scania fuarda, Euro 6 normlarına sahip motorları ile yakıt ekonomisini optimize eden ürün yelpazesi, çevre ödüllü R480 çekicisi, 730 beygir gücündeki V8 motorlu aracı, yeni nesil inşaat serisi gibi sektöre yön veren modelleri ile sürücülerin araçlarını daha emniyetli ve daha düşük yakıt ekonomisiyle kullanmalarına imkan sağlayan sistemlerinin sergilendiği alanlar ile yer almaya hazırlanıyor. Krone, bin 600 metrekarelik standında taşımacılık sektörü ziyaretçileri ile yenilikçi ve sektörün çalışma şartlarına uygun Krone yarı römorklarını buluştururken, Meiller ise tanıtacağı yenilikçi sistemleri ile sektöründeki öncü rolünü sergileyecek.

Scania fuar konseptini; insan, yakıt ekonomisi ve Euro 6’nın gelişmiş özellikleri üzerine kurguluyor. 2012 Çevre ödülü sahibi R480 ve göz kamaştırıcı V8 motorlu 730 beygir gücündeki bir çekici de fuarda beğenilere sunulacak. Scania ayrıca, “On/off road” alanında üç yöne devrilir damperli inşaat tipi bir araç ile vinçli, V8 kısa tomruk taşıma kamyonunu da sergileyecek.

Krone IAA fuarındaki standında, yeni Krone yan brandasına sahip Mega Liner, Cool Liner Duoplex Steel, FuelSaver Kit ile yeni Krone Multitemp ara bölme sistemleriyle yer alacak. Ayrıca Box Liner elTU6, değiştirilebilir kapalı kasalarda sunduğu birçok opsiyonel aksesuarı gösteren “Örnek bir kapalı kasa“- Krone Show-Box, direksiyonlu Dolly ve sektörün gelecekteki treyleri olmaya aday olan “akıllı treyler” sergilenecek.

Meiller, fuarın açık alanında, inovasyon platformunda ve fuar içindeki standında farklı modellerini sergileyecek. Meiller teknolojilerinin yakından tanıtılacağı fuar standında ziyaretçiler yarım boru tipi kamyon üzeri damper, üç yöne devrilebilir damper, hidrolik sistemleri, çift kollu atık taşıyıcı, kancalı atık taşıyıcı gibi tüm ürün gamını yakından tanıma fırsatı bulabilecekler. Ayrıca, önceki modeline kıyasla daha  hafif yapısıyla yakıt ekonomisi ve daha fazla faydalı yük taşıma olanağı sağlayan yeni hafifletilmiş tip yarı römork da ziyaretçilerin beğenilerine sunulacak.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...