Renault modellerinin güvenilirliği tescillendi!

Automobile Magazine dergisi Şubat sayısında 25 markanın 100 modeli arasından seçtiği güvenilirlik açısından ilk 100 otomobili değerlendirdi.

7 Renault modeli kendi kategorilerinde güvenilirlik açısından İlk 3 arasında yer aldı, ve diğer Renault modelleri en az İlk 10’da yer aldı.

Bu mükemmel sonuçlar, Renault’nun en yüksek düzeydeki kaliteyi, dayanıklılık ve güvenirliliği olduğu gibi, bir standart olarak üretmek için son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmalardan kaynaklanıyor.

Automobile Magazine dergisinin sınıflandrımasında, kalite performansının yanı sıra bütün Renault modellerinin kalite ve güvenilirlik açısından genel ve sürdürülen gelişimleri de beğeni topluyor.

Geçen yıl Mayıs ayında ADAC’ın öncü Pannenstatistik raporu Twingo ve Mégane’ı son dört yılın araçları arasında mükemmel modeller arasında nitelendirdi.

“Automobile Magazine Güvenilirlilik İlk 100 değerlendirmesi” bu eğilimi teyit etti; Twingo “üstün” güvenilirlilik düzeyi için bir kez daha ödüllendirilirken Megane ve Megane Coupé de kendi kategorilerinde ilk sıralarda yerlerini aldılar.

DNA’sında kalite taşıyan Scenic, Grand Scenic, Laguna ve Laguna Coupé kendi kategorilerinde 2. sırayı aldılar.

Clio III, 2005 yılında başlayan yeni kalite anlayışının ilk ürünlerinden biri ve bu model de İlk 3 arasında yer aldı.

Güvenilirlik, Renault’nun güçlerinden biri haline geldi. Markanın bütün modelleri, çeşitli ülkelerde yapılan bağımsız araştırmalar, müşteri anketleri ve basın değerlendirmelerinde kalite sıralamalarında yükselerek en üst sıralardaki yerlerini alıyorlar.

Bu sonuçlar, Renault’nun son yıllarda gerçekleştirdiği kalite yaklaşımının doğal bir meyvesi. Dünya çapındaki Renault üretim tesislerinin tümü aynı standartlara sahip. Renault Üretim Sisteminin (SPR) katı bir biçimde uygulanması, kalite koşullarının seri üretiminde uygulanmasını sağlıyor.

Renault gelişimi sürekli kılmayı başardı. Tasarımda ve üretimde sağlamlığın ve güvenilirliğin göstergesi artık her aracın genlerinde bulunuyor. Renault, müşterileri için bu özellikleri görünür ve etkin hale getirmek için çalışıyor.

Yeni Clio’nun çekiciliği bunun en önemli örneği.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir